VIDEO | Ott Tänak: Toyotas on sõitjad võrdses seisus, Monte Carlos algab kõik nullist


Ott Tänak
Foto: PAU BARRENA, AFP/Scanpix

Rallisõitja Ott Tänak andis värskelt videointervjuu väljaandele Motorsport, kus ta sõnas, et lõppenud hooaja tulemused ei tõstnud teda tiimis esinumbri staatusesse. Ka Jari-Matti Latvala ja Kris Meeke omavad vähemalt hooaja alguses täpselt samasuguseid võimalusi kui tänavuse MM-sarja kolmas mees.

"Toyota tiimis on kõik sõitjad võrdsel positsioonil. Eelmine hooaeg oli eelmine hooaeg, nüüd algab kõik otsast peale. Monte Carlos stardime samal kohalt, null punkti tabelis. Peame leidma võimaluse tippu tõusta, tuleb keskenduda enda tegemistele," rääkis Tänak ja lisas: "Meil on väga kiired sõitjad, aga kui tugevad me kokkuvõttes oleme, eks paistab. Olen kindel, et kõik võitlevad ja suruvad pedaali väga kõvasti."

Intervjuus küsiti ka lõppenud hooaja ja ebaõnne seoste kohta. Tänak lükkas ebaõnne kahtlused tagasi. "Ma ei arva, et mul oli tohutult ebaõnne. Meil esines lihtsalt tehnilisi probleeme, mis tuleb korda saada. Küsimus ei olnud niivõrd ebaõnnes. Nüüd tuleb teha tööd selle nimel, et kõik detailid oleks järgmiseks hooajaks valmis ja töökindlad. Tuleb teha kõik, et riskid miinimumini viia," viitas Tänak olulisele nüansile.