VIDEO JA FOTOD | WRC-etapi toimumine Eestis sai ametliku kinnituse!

 (10)
Vaata pressikonverentsi!

Täna kell 13 algas valitsuse pressikonverents, kus valitsuse esindajad ning rallikorraldajad kinnitasid, et autoralli maailmameistrivõistluste etapp toimub Lõuna-Eestis.

Täna toimunud valitsuse ja rallikorraldajate pressikonverentsil avalikustati, et WRC-etapp toimub Lõuna-Eestis 4.-6. septembril. Ralli Eestile usaldamisega saab meie riigist 33. riik, kes on sellise au osaliseks saanud. Kokku sõidetakse 232 kilomeetrit võistlustrassi.

Urmo Aava: "See on unistuse täitumine. Seda energiat, mida me oleme korraldajatena kandnud, on vilja kandnud. Kui me läheme välismaale, on jäänud tava, et oleme väiksed. Ma arvan, et see on meie tugevus. Ma olen kindel, et kui me teeme selle ürituse ära, siis meie reaalsus muutub. See muutub sedasi, et Eestist saab maailma parim korraldaja."

Eesti rahandusminister Martin Helme rõhutas tulevase tipptasemel ürituse kasusid Eestile." Õnnitleme korraldajaid selle tohutult suure eeltöö eest. Sport tekitab inimestes alati väga palju häid emotsioone. Samas tekitab ka riigieelarves ka tulu. Soome võrdlus näitab, et neile tõi sarnane üritus 20 miljonit eurot tulu."

Autoralli MM-sarja korraldajad avalikustasid tänavuse võistluskalendri, mille kohaselt järgnevad Eesti MM-rallile Türgi (24.-27. september), Saksamaa (15.-18. oktoober), Sardiinia (29. oktoober-1. november) ja Jaapani (19.-22. november) etapid. WRC sõnul jätkuvad veel ka läbirääkimised Belgia ralli pidamiseks.


Autoralli MM-etapi pressikonverents
Urmo Aava, Rally Estonia direktor: „Tänase tulemuseni on viinud rohkem kui 10 aastat tugevat tööd meie meeskonna poolt, see on unelmate täitumine. Meie meeskond on aastatega kasvanud ja meid ühendab üks asi – kirg selle vastu, mida me teeme ja millesse me usume! Me ei oleks täna siin kui meil poleks väärilisi koostööpartnereid. Eesti riik oma institutsioonidega, kohalikud omavalitsused, erasektori toetajad ja persoonid, kes mõtlevad meiega kaasa tippralli korraldamises, ja sajad tuhanded rallifännid üle maailma. Väga paljud neist on meiega koos olnud algusest peale. Siit edasi on meil võimalus teha lühikese ajaga väga hea sooritus, mis tagaks Eestile ja Eesti autospordile tulevikus koha FIA WRC kalendris.“
Ari Vatanen, Eesti Autospordi Liidu president, autoralli maailmameister: “FIA WRC autoralli maailmameistrivõistluste etapi Eestis toimumine on suurepärane uudis. Olen täiesti veendunud, et Eesti väärib seda. Autosport on Eestis olnud läbi aegade au sees ja selle mõju Eesti tuntusele on suur. Selleks, et korraldada tipptasemel sündmus, on oluline, et kõik teevad koostööd. Olen kindel, et saame sellega hakkama!“
Oliver Ciesla, WRC Promoter tegevjuht: „Tänane uudis sarja taaskäivitamise kohta annab selge sõnumi, et tänavused maailmameistrivõistlused jätkuvad täie hooga. Eesti publik ja meedia on näidanud oma suurt kirge WRC osas. Ootused Eestis ja kogu maailmas laiemalt enne septembris Eestis toimuvat FIA WRC autoralli maailmameistrivõistluste etappi koguvad kiirelt hoogu. Oleme põnevil, et tuua WRC autoralli maailmameistrivõistlused valitseva maailmameistri koju ja tunnustame Eesti riigi, Eesti Autospordi Liidu ja Rally Estonia tuge ja panust, et see sündmus saab toimuma.“
Martin Helme, Eesti Vabariigi rahandusminister: „Rally Estonia majanduslik mõju Eesti riigile ja Lõuna-Eesti piirkonnale on olnud märkimisväärne. Lisaks otsesele majanduslikule mõjule tõstab WRC etapi staatus kindlasti Eesti tuntust ja selle ülemaailmne kajastus loob meie inimestele ja ettevõtjatele hulgaliselt uusi võimalusi. Ühtlasi saame tutvustada Eesti riiki ja ettevõtteid potentsiaalsetele välisinvestoritele  Sellise mastaabiga võistluse turvaline korraldamine annab meile võimaluse näidata maailmale Eestis loodud innovaatilisi lahendusi ja meie inimeste võimekust.“
Tõnis Lukas, Eesti Vabariigi kultuuriminister: „Au ja kiitus Rally Estonia korraldajatele, kes on aastaid maailmatasemel üritust teinud. WRC etapi esimest korda Eestis toimumine on nende hea töö tunnistus. See on taasiseseisvunud Eesti suurim spordisündmus, mis viib telepildi vahendusel kaadrid meie ilusast loodusest ja kultuurilistest vaatamisväärsustest üle 100 miljoni vaatajani maailmas.“
Jüri Ratas, Eesti Vabariigi peaminister: „Tänane ajalooline moment on paljude inimeste aastatepikkuse sihikindla panustamise vili seniste rallisündmuste professionaalsel korraldamisel, publikuhuvi äratamisel ning rahvusvahelise koostöö tegemisel. Selle sammuga tõestab Eesti taaskord oma positsiooni rallimaailmas: lisaks maailmameistri kodumaale oleme nüüd ka MM-etapi korraldajariik. Ralli maailmameistrivõistluste etapp on enamat kui üksnes harukordne võimalus korraldada Eestis globaalne spordisündmus. Etapi toimumine tõstab meie tuntust maailmas, panustab tugevalt meie majandusse ja regionaalsesse arengusse. Kindlasti aitab MM-etapp kaasa ka Eesti autospordi arengule, et Eestis jätkuks maailmatasemel autosportlasi. Tänan ja õnnitlen Rally Estonia inimesi, nende koostööpartnereid, kohalikke omavalitsusi ning WRC korraldusõiguse omanikku! Kõik nad on oma tegevuse ja otsustega aidanud kaasa, et septembri algul on Eesti inimestel võimalus oma silmaga jälgida, kuidas valitsev maailmameister kodupubliku toetusel oma tiitli kaitsmiseks võitleb.“
Rally Estonia väljastas äsja ka ametliku pressiteate, milles on ära toodud Ratase, Lukase, Helme, Ciesla ja Aava pikemad sõnavõtud.
https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/delfi-video-juri-ratas-2-5-miljoni-eraldamisest-rally-estoniale-kusimus-oli-selles-kas-valitsus-peab-sporditegemist-oluliseks-voi-mitte?id=90339983
https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/delfi-video-urmo-aava-rally-estonia-kogueelarve-on-3-5-miljonit-eurot?id=90339981
Pressikonverents on läbi.
Martin Helme:" Vaatajaid võib olla võimalik hajutada ka kilomeetrite või päevade kaupa."
Urmo Aava:" Me lähtume sellest, et septembris piiranguid pole. Me peame samas olema valmis seda korraldama mitte ühegi pealtvaatajaga. Kõik peavad tegema koostööd, et me oleksime suutelised liikuma 15 000 pealtvaatajalt nullini. Me peame ka vastupidi olema võimelised liikuma. Keegi meist ei sea piiranguid mõnu pärast."
Jüri Ratas: "Keegi ei tee inimeste ligipääsu piiranguid lõbu pärast. Me arutame järgmisel nädalal üritusi, kus on 500 pealtvaatajat sees, 1000 väljas.  Septembri kohta me ei oska veel hinnanguid teha. Me kindlasti vaatame nendele piirangutele augustis uuesti otsa."
Martin Helme:" Esialgse investeeringu miljon eurot oleme saanud juba tagasi. Arvutuste järgi tuleb kogu korralduslik kasu meile kas nulliring või natukene enam."
Hõbe:" Meil on selle aasta nimitoetaja puudu. Me otsime strateegilist toetajat, kelle DNA ja väärtused ühtivad kõikide teiste toetajatega. Me tahame tänada eelmiste aastate toetajaid. Shell Helix kahjuks ei jätka meiega, sest WRC-l on enda õlitoetaja olemas."
https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/kaks-tipprallit-ara-ei-mahu-rally-dirtfish-jaab-ara-tanak-peame-keskenduma-wrc-etapile?id=90339039
Martin Helme:" Ma arvan, et selliste ürituste puhul on oluline ka julgus. Iga eduka ettevõtmise taga on 80% eeltööd. Eriti praeguses maailmas, kus inimeste võimalused ja julgus rännata on palju väiksem kui varem. Me suudame aga oma potentsiaali sellise üritusega ära kasutada."
Küsimuste aeg
Tarmo Hõbe:" Neli aastat tagasi me hakkasime tänase eesmärgi nimel liikuma. Me olime valmis, et see juhtub kahe või kolme aasta pärast, aga läks paremini. Siit nüüd töö hakkab ja kahe kuuga teeme selle aasta parima etapi maailmas."
Urmo Aava:" See on unistuse täitumine. Seda energiat, mida me oleme korraldajatena kandnud, on vilja kandnud. Kui me läheme välismaale, on jäänud tava, et oleme väiksed. Ma arvan, et see on meie tugevus. Ma olen kindel, et kui me teeme selle ürituse ära, siis meie reaalsus muutub. See muutub sedasi, et Eestist saab maailma parim korraldaja."
Martin Helme:" Õnnitleme korraldajaid selle tohutult suure eeltöö eest. Sport tekitab inimestes alati väga palju häid emotsioone. Samas tekitab ka riigieelarves ka tulu. Soome võrdlus näitab, et neile tõi sarnane üritus 20 miljonit eurot tulu."
Tõnis Lukas:" Kui me midagi väga tahame, siis selle me saame. Õnn naeratas. Me taotlesime sama etappi paari aasta pärast. Me pole peale Moskva olümpiamänge nii suure jälgijaskonnaga üritust korraldanud. Siis me olime küll orjastatud, enam mitte."
WRC promootor:" Eelmise aasta rallide ülekanded ulatusid kuni 66 miljoni silmapaarini, Eesti ei saa olema erand."
Ratas:" See on kindlasti ajalooline hetk. Eestis toimub autoralli maailmameistrivõistluste etapp 4.-6. septembrini!"
Mida meie riigiisad eesotsas Jüri Ratasega siis otsustanud on? Kohe saame teada...
Tere, kõik rallihuvilised! Istung peaks kõigest paari minuti pärast algama.