Tuntud ralliajakirjanik: WRC-etappidel tuleks publik ära keelata

 (7)
Soome MM-ralli 2019
Tuhanded Eesti rallifännid on harjunud Ott Tänakule võõrsil kaasa elama.Foto: Margus Pahv

Kogenud ralliajakirjanik Colin Clark arvab, et ainus viis, kuidas tänavune WRC-sarja hooaeg lõpuni sõita, oleks korraldada rallid pealtvaatajateta.

Olukorras, kus 16.-19. juulile kavandatud Keenia ralli jääb suure tõenäosusega ära, saaks MM-sarja kõige varem jätkata augusti alguses Soomes. Kui koroonakriis venib, võib minna veelgi kauem.

"Kui teha hooaja jätkamise strateegiat, tuleb viia risk miinimumini. Teen ühe ettepaneku, mis kuulub ilmselt kõige vastuolulisemate sekka. Kõik sel hooajal peetavad rallid peaksid olema suletud üritused," kirjutas Clark portaalis DirtFish.

"Mida see tähendab? Lühidalt öeldes keelasin ka ma pealtvaatajad ära. Millalgi hakkavad riigid ennast taas avama, piirangud lõdvenevad ja avalikke üritusi hakatakse uuesti korraldama. Aga mingid kitsendused jäävad. Peame tegema kõik, mis võimalik, et vähendada tulevaste rallide ärajäämise riski," lisas ta.

Clarki andmetel arutab rahvusvaheline autoliit tõsiselt M-Spordi juhi Richard Milleneri ettepanekut muuta rallid kahepäevasteks. Nii oleks teoorias võimalik, et Euroopas saaks MM-etappe korraldada kahel nädalal järjest.

Kuues käik (WRC)