Tüli Walesi WRC-ralli ümber saab ootamatu lahenduse - punktikatse ei olegi viimane kiiruskatse

 (1)
Sebastien Ogier Walesi rallil.
Sebastien Ogier Walesi rallil.Foto: Hugh Peterswald/PACIFIC P/SIPA, Hugh Peterswald/PACIFIC P/SIPA/Scanpix

Juba mõnda aega on olnud õhus tüli seoses tänavuse Walesi MM-ralliga. Kui korraldajad on tahtnud kruusal toimuva ralli viimase kiiruskatse tuua asfaldile ja suure publiku ette, siis sõitjad ei ole selle plaaniga seni päri olnud ja ka Rahvusvaheline Autoliit FIA ei andnud korraldajatele luba, et vastav plaan ellu viia. Nüüd on jõutud aga kompromissini.

Autosport kirjutab, et Walesi ralli viimane kiiruskatse sõidetakse ikkagi asfaldil, kuid seekord ei ole see punktikatse. Kui reeglina on ralli viimane kiiruskatse ka punktikatse, siis seekordsel Walesi rallil jagatakse punkte mõnel eelneval pühapäevasel kiiruskatsel. Vastavat plaani tutvustatakse tiimidele sel nädalal.

Praeguseks on FIA ja WRC-sarja promootor pikalt piike murdnud ning praeguseks ongi jõutud kompromissini.

Punktikatseks saab tõenäoliselt pühapäeva hommikul sõidetav Gwydiri kiiruskatse. Vastavalt kompromissile oleks Llandudno ja pikendatud Suur-Orme ühendatud kiiruskatse ikkagi viimane. Tegemist on asfaldil sõidetava katsega ning linna oodatakse seda kiiruskatset vaatama umbes 40 000 inimest.

Walesi ralli on kruusaralli ning vastavalt FIA regulatsioonidele ei saa pidada punkikatset pinnasel, mis on ülejäänud rallist erinev. Seega võiks Walesi ralli üks tavalistest kiiruskatsetest olla asfaldil, kuid punktikatse ei tohi asfaldil olla.