Tšiili rallil juba probleemid. Korraldajad said FIA-lt tõsiselt noomida ja kohalik politsei tekitas ohtliku olukorra


Tšiili ralli.
Tšiili ralli.Foto: Andre Lavadinho, via www.imago-images.de, imago images / PanoramiC/Scanpix

Tšiili autoralli MM-etapp on WRC-kalendris esmakordselt. Juba võistluse eel suutsid korraldajad aga hakkama saada mitme käkiga, mis rahvusvahelises meedias ka mainimist leidsid. Asjale ei vaadanud hästi ka Rahvusvaheline Autoliit FIA, kes asus korraldajaid noomima.

„Pealtvaatajad ei ei käitunud testikatsel korralikult. Sain seetõttu FIA-lt väga tõsise hoiatuse. Kui samamoodi jätkame, siis võib meie debüüt jääda ka meie viimaseks MM-ralliks,“ rääkis Tšiili ralli peakorraldaja Felipe Horta telekanalile TVU.

Teatavasti sõlmis WRC-sarja promootor Tšiili ralli korraldajatega kolme aasta pikkuse lepingu, kuid ka varasemalt on turvalisusega seotud küsimused saanud mõnele rallile saatuslikuks. Mäletatavasti kadus ka Poola ralli MM-kalendrist paljustki seetõttu, et pealtvaatajate ohjamisega ei saadud hakkama.

Pealtvaatajad ei olnud aga ainsad, kes ei saanud reeglitest aru. Testikatse ajal sattus rajale ka kohalik politseinik, kes töristas seal oma mootorrattaga.

„Politseinikud ei tohi ka rajal sõita. Ta soovis abistada vigastatud kolleegi, kuid ma ei tea juhtumi täpsemaid üksikasju,“ rääkis Horta ja viitas kukkunud politseinikule, kelle tõttu tuli testikatse vahepeal ka peatada.