Toyotasse istumine lõpetas Ott Tänaku jaoks Korsika ralli needuse

 (1)
Ott Tänak mullu Korsika rallil.
Ott Tänak mullu Korsika rallil.Foto: PASCAL POCHARD-CASABIANCA, AFP/Scanpix

Ott Tänak on viimastel aastatel edukalt tõestanud, et ta on ühtlaselt kiire nii kruusal, lumel kui ka asfaldil. Põhja-Euroopast tulevate sõitjate puhul on ikka räägitud, et asfaldil jäädakse lõuna poolt pärit konkurentidele alla. Sarnaselt Markko Märtinile on aga ka Tänak võimeline asfaldil võitma. Eriti edukas on tema jaoks olnud Saksamaa ralli, kus ta on triumfeerinud kahel aastal järjest.

Sel nädalal kihutavad WRC-autod Korsika asfaldil. Tegemist on ralliga, mis on aastate jooksul olnud Tänaku jaoks tõenäoliselt kõige keerulisemaks katsumuseks.

Korsika ralli naasis WRC-karusselli 2015. aastal ning seejärel on Tänak seal kõigil neljal korral stardis olnud. M-Spordi Fordiga kihutades tal seal kõige paremini ei läinud.

2015. aastal sai Tänak Korsikal 10. koha.

2016. aastal sai Tänak Korsikal 10. koha.

2017. aastal sai Tänak Korsikal 11. koha.

Asjad läksid eestlase jaoks paremuse poole mullu, kui ta sõitis juba Toyotaga. Jaapani autotootja roolis tuli kohe 2. koht.

Seotud lood:

„Korsika on ralliks, kus mul on tõenäoliselt olnud kõige rohkem raskusi. Mullu, kui ma seal esimest korda Toyotaga sõitsin, siis saavutasime kohe hea tulemuse,“ tõdes Tänak hiljuti ka Toyota kodulehel.

Korsika ralli on toonud eestlastele ka võidurõõmu – 2004. aastal saavutas seal esikoha Markko Märtin.