Toyota soovid on reaalsuseks saamas: Jaapani ralli võib juba järgmisel hooajal MM-kalendrisse naasta, aga ühe klassikalise etapi arvelt

 (1)
Toyota Gazoo Racing Peetri külas
Toyota ralliautoFoto: Tiit Blaat

Täna hommikul toimus Tokyos pressikonverents, kus Jaapani ralli korraldajad tutvustasid oma plaane: nimelt on nad WRC promootoritega lepingu sõlminud, mis on eelduseks, et juba järgmisest hooajast alates võib Jaapani etapp kuuluda ka MM-kalendrisse.

Toyota meeskonna edu on Jaapanis autorallit viimasel kahel aastal taas populariseerinud, mistõttu oleks Jaapani etapi taaselustamine igati loogiline käik. Varem kuulus see etapp MM-kalendrisse aastatel 2004-2008, seni viimane Jaapani MM-etapp peeti 2010. aastal.

Planeeritav Jaapani ralli oleks aga eelnevatest märksa erinev: kui varem sõideti kruusateedel, siis nüüd on ralli keskust nihutatud ning tegu oleks asfaldiralliga. Suure tõenäosusega tähendab see kuulsa Korsika ralli MM-kalendrist kaotamist.

Lõplikult kinnitatakse MM-kalender detsembris. Lisaks Jaapani rallile on tõenäoliselt lisandumas ka Tšiili etapp.

Võimalike kuupäevade osas on järgmise hooaja puhul praegu laual kolm varianti: 12.-15. september, 7.-10. november ja 14.-17. november.

Kuues käik (WRC)