Toyota sai WRC-sarjas oma tahtmise

 (3)
OTt Tänak Toyotaga Korsika rallil.
OTt Tänak Toyotaga Korsika rallil.Foto: PASCAL POCHARD-CASABIANCA, AFP/Scanpix

Toyota WRC-tiimi poolt on mitmel puhul antud mõista, et nende suureks sooviks oleks Jaapani ralli lisandumine WRC-sarja. Esialgu loodeti Jaapani rallit MM-kalendrisse juba tänavu, kuid selleks oleks tulnud Korsika ralli üle parda heita. Seda siiski ei tehtud. Nüüd said jaapanlased oma tahtmise ja tõenäoliselt peab Korsika oma kohast tulevaks aastaks loobuma.

WRC-sarja promootor Oliver Ciesla külastas Toyota kodumaad ning seal jõutigi viimastes detailides kokkuleppele ning nii sai Jaapani parlamendiliige Furuya Keiji uhkelt teatada, et järgmisel hooajal toimub Jaapanis WRC-ralli.

Täpsem teadaanne 2020. aasta Jaapani ralli kohta tuleb 14. juunil. Praeguseks on teada, et võistlus toimub Gifu ja Aichi ümbruses. Ralli viiakse läbi tõenäoliselt novembris.

Jaapanis sõideti viimati MM-rallit 2010. aastal, kui esikoha saavutas Sebastien Ogier. Enne seda kuulus võistlus programmi 2004.-2008. aastal.

Hiljuti ka Eestit külastanud WRC-sarja promootor Oliver Ciesla tunnistas juba toona Delfi Spordile, et Jaapani ralli kalendrisse mahutamine on lähiaja üks prioriteete.