Toyota president nimetati autospordi kõige mõjukamate inimeste sekka


Toyota president nimetati autospordi kõige mõjukamate inimeste sekka
Akio Toyoda tähtistamas koos Ott Tänaku ja Martin Järveojaga 2018. aasta Soome ralli võitu.Foto: McKlein, TGR WRC

Väljaanne Autosport avaldas maailma 50 mõjukaima autosporditegelase edetabeli. Nimekirja mahub ka mitu autoralli MM-sarjaga seotud inimest.

Edetabelis troonib oodatult rahvusvahelise autospordiliidu FIA president Jean Todt, kellele järgnevad vormel-1 sarja omaniku Liberty Media juhatuse esimees John Malone ja energiajoogitootja Red Bulli juht Dietrich Mateschitz.

Tegevsportlastest on kõrgeimal kohal viiekordne vormel-1 sarja maailmameister Lewis Hamilton, kes platseerub kaheksandale kohale.

21. kohalt leiame Toyota presidendi Akio Toyoda, kes on rahakraanid avanud ka Toyota WRC-tiimi jaoks. Tänu arendustööle on Toyota ralliautost saanud MM-sarja kiireim sõiduvahend ja Ott Tänak on neli etappi enne lõppu sõitjate arvestuses liidrikohal.

Seotud lood:

23. kohal on Red Bulli vormeliprogrammi nõuandja Helmut Marko, kellest sõltub muuhulgas olulisel määral, kas ja millal pääseb vormel-1 sarja Red Bulli noortetiimi liige Jüri Vips.

FIA rallidirektor Yves Matton on 35., WRC-sarja promootor Oliver Ciesla 38. ja WRC ohutuse eest vastutav Michele Mouton 49. positsioonil.

Kuues käik (WRC)