Tommi Mäkinenil on jaapanlasest sõitjaga WRC-sarjas suured plaanid


Tommi Mäkinen tahab Toyota WRC-auto roolis näha ka jaapanlast Takamoto Katsutat.
Tommi Mäkinen tahab Toyota WRC-auto roolis näha ka jaapanlast Takamoto Katsutat.Foto: HEIKKI SAUKKOMAA, AFP/Scanpix

Toyota WRC-tiimi boss Tommi Mäkinen on kokku panemas programmi, et arendada jaapanlasest rallisõitjat Takamoto Katsutat.

25-aastast Katsutat eelistati Hiroki Araile, kes on tuntud Jaapani rallisõitja Toshi Arai poeg. Tema eelistamine tähendab seda, et Katsuta astub Toyota Gazoo Racing Rally Challenge'i programmis järgmise sammu ja siseneb teise faasi, kirjutab Autosport.

Katsuta võitis sel hooajal Rootsi rallil WRC2 arvestuses ning plaan on talle anda võimalust ka WRC-masina roolis. WRC-autoga pidi ta sõitma Jaapani rallil, kuid Jaapani etapp jäi järgmise aasta programmist lõpuks välja.

“Meil on plaan anda talle WRC-autoga testiaega. Tahaksin organiseerida talle suurejoonelise programmi ja anda testiaega WRC-autoga,“rääkis Mäkinen. “Oleksin tahtnud teda näha Jaapani rallil WRC-autos. Nüüd tahame teda juhendada ning pakkuda talle nõu ja toetust. Seejärel vaatame edasi.“

Katsuta testis Toyota WRC-autot esmakordselt lõppenud suvel Soome MM-ralli järel. Tuleval aastal peaks ta WRC2-sarjas tegema kaasa juba põhjalikuma programmi.

Samas spekuleeritakse, et Katsuta võib juba järgmise aasta Rootsi rallil saada võimaluse sõita WRC-autoga.

Kuues käik (WRC)