Tommi Mäkinen kritiseeris Türgi MM-etappi: ralli pole pealtvaatajatele ligipääsetav!

 (1)
Tommi Mäkinen kritiseeris Türgi MM-etappi: ralli pole pealtvaatajatele ligipääsetav!
Tommi MäkinenOli Scarff, AFP / Scanpix

Toyota WRC meeskonna juht Tommi Mäkinen kritiseeris Türgi MM-ralli korraldajaid, sest rallile ligipääs on turistidele liiga keeruliseks tehtud.

Türgi ralli naasis autoralli MM-sarja pärast pikka pausi eelmisel aastal, kus möödunud aastal võidutsesid mäletatavasti Ott Tänak ja Martin Järveoja Toyota ridades.

"Eelmisel aastal polnud rallipargi juures üldse mingisugust tunglemist. Rallipark oli paigutatud kuhugi metsa vahele," vahendas portaal Rallit.fi Mäkineni sõnu. "Oleks see olnud Marmarise linna südames, oleks seal vähemalt turistegi olnud."

"Ralli toimub aga kümneid kilomeetreid Marmarisest eemal, kuidas turistid sinna saama peaks, taksoga või jalgsi?" jätkas neljakordne maailmameister. "Publik ei jõua mitte kuidagi rallit vaatama. Türgi ralli oleks eelmine aasta palju parem olnud, kui rallipargi asukoht oleks sobivam olnud."

Rallipark asub tänavu aga samas kohas, kus eelmisel aastalgi. Türgi rallil sõidetakse tänavu 17 kiiruskatset, mis suurelt jaolt sarnanevad eelmise aastaga. Üks kiiruskatse on täiesti uus.

Türgi ralli sõidetakse 12. - 15. septembrini.