Tiimikaaslane Sordo mängis Neuville'i võidus võtmerolli


Võidukas Thierry Neuville Monte Carlos.
Võidukas Thierry Neuville Monte Carlos.Foto: VALERY HACHE, AFP/Scanpix

Monte Carlo rallil võidutsenud Thierry Neuville'i aitas triumfini tiimikaaslane Dani Sordo. Kui Sordo ei mahtunud kolme Hyundai piloodi sekka, kes võistlustulle asusid, siis lõpuks töötas ta terve nädalavahetuse Neuville'i eessõitjana. Mäletatavasti reedel asjad ei sujunud ning Neuville näitas ka enda pahameelt välja, kuid laupäeval ja pühapäeval oli koostöö juba ideaalilähedane.

Tavaliselt on Neuville'i eessõitjaks 57-aastane Bruno Thiry, kes on ise endine tippmees. Karjääri jooksul viiel MM-rallil poodiumile kerkinud Thiry jäi Monte Carlo ralli eel haigeks ning nii kutsus belglane appi Hyundai tiimikaaslase Sordo.

Sordo on sel hooajal samuti Hyundai palgal, kuid ta teeb kaasa ainult seitsmel rallil. Hooaja avalöögi teeb ta kolmandal etapil Mehhikos. Seega sai ta Neuville'ile abikäe ulatada. WRC+ Live'i sõnul räägib Sordo korralikku prantsuse keelt, kuid siiski ei olnud alguses tema koostöö Neuville'iga kõige sujuvam. Neuville viitas reedese päeva jooksul sellele korduvalt.

Monte Carlo ralli võitmise järel oli Neuville juba hoopis teist meelt. „Täna ja laupäeval oli koostöö Daniga palju parem. Ta tegi suurepärast tööd. See andis mulle enesekindlust ja sain seetõttu endast maksimumi anda,“ kiitis Neuville Sordot ning lisas, et tegelikult hakkasid asjad paremuse poole liikuma juba reede õhtul.

Kuues käik (WRC)