Teooriaeksamil põrunud Oliver Solberg: kogu maailm vajus natuke kokku


Teooriaeksamil põrunud Oliver Solberg: kogu maailm vajus natuke kokku
Oliver Solberg Eesti rallilFoto: Jaanus Ree, Red Bull Content Pool

Värskelt 18-aastaseks saanud Oliver Solberg teeb sel nädalavahetusel oma debüüdi MM-rallil, osaledes R5 autoga Walesi etapil. Samal rallil teeb oma lahkumisvõistluse tema isa Petter. Kogu ilus plaan oli aga veel eelmisel nädalal untsu minemas.

"Arvasin enne eelmist nädalat, et ma tean nii mõndagi pingesituatsioonidest. Tegelikult ei teadnud," rääkis noor Solberg Autospordile. "Need olid pöörased paar päeva."

Nimelt ei suutnud Solberg esimese korraga teooriaeksamit läbida. "Eksisin teisipäeval ühe küsimusega ning kui majast välja tulin ja nad ütlesid mulle, et ma põrusin, vajus kogu maailm minu jaoks natuke kokku. Ma ei suutnud seda uskuda. Esmaspäeval oli olnud mu 18. sünnipäev ja ma veetsin kogu päeva oma toas eksamiks õppides. Olin nii vihane. Mõtlesin kõigele, mida olime koos plaaninud ja sellele, kuidas pean Walesi etapilt eemale jääma," meenutas noor ralliäss. "Isa jaoks ei oleks see ralli enam samuti ilma minuta sama olnud."

Tema õnneks sai ta veel ühe kõva õppepäeva järel eksamit uuesti proovida ning sedapuhku edukalt. Teooriaeksami järel sai ta läbi ka sõidueksamilt ja on nüüd lubade omanik, saades Walesis võistelda.