Tänu Tänaku heale tööle mullu Argentinas ülikõva olnud Evansil sel korral eelist enam pole


Elfyn Evans mullusel Argentina rallil.
Elfyn Evans mullusel Argentina rallil.Foto: DIEGO LIMA, AFP/Scanpix

Autoralli WRC-sarja tänavune hooaeg jätkub juba 26.-29. aprillini, kui võidu kihutatakse Argentinas. Mullu üllatas Argentinas M-Spordi piloot Elfyn Evans, kes oli kuni viimase kiiruskatseni võidus kinni. Toona lõikas ta profiiti DMACK-i rehvidest, mis teda sel korral abistamas ei ole.

Kui tänavu ei ole ükski tippmees DMACK-i rehvidega sõitmas, siis eelmisel hooajal sai Evans kahel rallil tänu neile jalavarjudele päris hea eelise. Üheks ralliks oligi Argentinas, kus ta jäi lõpuks võitnud Thierry Neuville'ile alla 0,7 sekundiga ning teiseks Walesi ralli, kus Evans ka kindlalt võitis.

Mullu sai Evans Argentinas eelise tänu DMACK-i keskmise seguga rehvidele, mis töötasid Michelini omadest paremini. Mäletatavsti sõitis 2016. aastal DMACK-i rehvudega Ott Tänak, kes tegi rehvide arendamisel head tööd. “Tundub, et eelmisel aastal sai liiga head tööd tehtud. :) Aga tegelikult juba eelmisel (üle-eelmisel) aastal ei olnud kahtlust, et sellest rehvist tuleb mingil hetkel hea asi,“ kirjutas Tänak mulluse ralli järel blogis.

Tänavusel Argentina rallil ei ole ükski tipp aga DMACK-i rehvidega sõitmas ja seega on seekord selles vallas kõik võrdses seisus.

Mullusel Argentina rallil sai Tänak kolmanda koha Neuville'i ja Evansi järel.