Tänakule nimekas tiimikaaslane? Vanameister Petter Solberg jahib kohta Toyota WRC-auto roolis

 (1)
Petter Solberg võitis MM-tiitli Subaru meeskonna ridades.
Petter Solberg võitis MM-tiitli Subaru meeskonna ridades.Foto: ALESSANDRO BIANCHI, Reuters/Scanpix

2003. aasta autoralli maailmameister Petter Solberg tõmbas 2012. aastal oma rallikarjäärile joone alla. Nüüd tunnistas 43-aastane Solberg, et võib taaskord WRC-sarjas sõitma hakata.

“Ma oleksin kindlasti valmis taas ralli MM-sarjas kaasa lööma,“ sõnas Solber Motorsport.com vahendusel.

Solberg tunnistas, et ta ei soovi seda teha lihtsalt lõbu pärast ning MM-sarjaga liituks ta ainult tõeliselt professionaalse meeskonnaga. Solbergile avaldas muljet üheksakordse maailmameistri Sebastien Loebi sõit Mehhiko rallil ning norralane usub, et ka tema oleks võimeline endiselt tipptasemel sõitma.

Solbergi sõnul oleks ta valmis oma tagasitulekuralliks valima Walesi võidukihutamise. “Selle ralliga on mul eriline side,“ tõdes Solberg, kes võitis just seal 2002. aastal oma esimese MM-ralli ning aasta hiljem krooniti norralane seal ka maailmameistriks. Kokku võitis Solberg Walesi ralli neljal korral.

Solberg võiks MM-sarjaga liituda R5 autoga ning parasjagu tegeleb ta Volkswagen Polo arendamisega. Siiski pakub talle rohkem pinget WRC. Siinkohal on ta silma peale pannud Ott Tänaku tööandjaks olevale Toyota tiimile ja selle bossile Tommi Mäkinenile.

“Pean Tommile helistama. Tõenäoliselt ma seda veel sel aastal ei tee,“ tunnistas Solberg.