Tänakul jäi Märtini Fordi aegade rekord löömata

 (18)
Ott Tänak ja Sebastien Ogier Austraalia rallil omavahel asju arutamas. Tulevast hooajast mehed enam tiimikaaslased ei ole.
Ott Tänak ja Sebastien Ogier Austraalia rallil omavahel asju arutamas. Tulevast hooajast mehed enam tiimikaaslased ei ole.Foto: WILLIAM WEST, AFP/Scanpix

Ott Tänaku jaoks oli Austraalia ralli viimaseks, kus ta kihutas M-Spordi Ford Fiestaga. Tulevast aastast keerab ta juba Toyota rooli. Kui kõik teavad, et Tänak on M-Spordi ridades võitnud kaks MM-etappi, siis kiiruskatsete võite on aastatega tema arvele kogunenud 80.

Tänak on kõik oma 80 kiiruskatsete võitu saavutanud Fordiga sõites. Seni kõige edukamaks Eesti rallimeheks olev Markko Märtin võitis aastate jooksul WRC-sarjas 101 kiiruskatset. Märtin kogus need võidud kolmes erinevas tiimis sõites.

Märtin võitis 5 kiiruskatset (ühe Saksamaal, ühe Küprosel, ühe Mehhikos ning kaks Rootsis) Peugeot'iga 2005. aastal ning 2 kiiruskatset (ühe Soomes ja ühe Kreekas) 2001. aastal Subaruga.

Seega võitis Märtin 94 kiiruskatset Fordiga. Seega jäi Tänak selles arvestuses Märtinile alla.

Milliste autodega on eestlased WRC-sarjas kiiruskatseid võitnud?

  • Fordiga 174 kiiruskatsete võitu (Märtini 94 + Tänaku 80)
  • Peugeotiga 5 kiiruskatsete võitu (Märtini 5)
  • Citroeniga 5 kiiruskatsete võitu (Urmo Aava 5)
  • Subaruga 2 kiiruskatsete võitu (Märtini 2)

Seega on eestlased WRC-sarjas läbi aastate suutnud kiiruskatseid võita nelja erineva autotootja masinaga. Tuleval aastal võib viiendana sinna nimekirja lisanduda Toyota.