Tänaku katsevõit lubab eestlase vägeval seerial pikeneda

 (1)
Türgi ralli 2019
Ott TänakFoto: McKlein, Toyota Gazoo Racing WRC

Autoralli MM-sarja fännid peavad mitmeid huvitavaid statistilisi arvestusi. Vähemalt ühes sellises on Ott Tänak pika puuga kõige esimene.

Nimelt on Tänak vähemalt ühe kiiruskatse võitnud nüüd lausa 33 rallil järjest, mis on eestlase tõstnud kõigi aegade vastavas edetabelis kindlalt kolmandale kohale. Viimati jäi Tänak katsevõiduta 2017. aastal Korsikal.

Esimeste meesteni on aga veel väga tükk maad minna: esikohalt leiame Sébastien Ogier', kes võitis aastatel 2013-2017 vähemalt ühe kiiruskatse lausa 53 MM-rallil järjest.

Tabeli teise kohani võib Tänak jõuda aga juba järgmisel hooajal: Sébastien Loebi parimaks seeriaks on jäänud 2007-2009 saavutatud 37 rallit.

Jooksva seeria poolest on Tänaku lähim jälitaja Thierry Neuville, kes on alates eelmise aasta Saksamaa rallist suutnud mõne katse võita 16 etapil järjest. Neuville'i isiklik rekord pärineb aga perioodist 2016-2018, mil ta suutis mõne katse võita 27 rallil jutti.

Ott Tänak on ainus sõitja, kes suutis eelmisel hooajal kõigil MM-sarja rallidel vähemalt ühe katse võita. Sel hooajal on ainsana selles arvestuses suutnud Tänaku tempot hoida Neuville.