Tänaku karjääris suurt rolli mänginud itaallane võitleb nüüd eesliinil koroonaviiruse pandeemia vastu


Tänaku karjääris suurt rolli mänginud itaallane võitleb nüüd eesliinil koroonaviiruse pandeemia vastu
Mercedese F1-tiimi pealik Toto Wolff (vasakult) ja Mario IsolaXPB Images/Press Association Images

Rehvitootja Pirelli F1-sarja ja ralliprogrammi juhil Mario Isolal on oma roll olnud ka Ott Tänaku karjääris. Just Isola juhtis Pirelli Star Driveri programmi, mille Tänak võitis ning tänu millele sai praegune valitsev maailmameister kihutada 2010. aastal MM-sarjas. Vähem teada on aga fakt, et Isola on lisaks autospordile tegutsenud aastakümneid ka meditsiinivaldkonnas.

DirtFishi ajakirjanik David Evans võttis itaallasega ühendust, et meenutada just Tänaku karjääri algusaegu, kuid mehed jäid rääkima hoopis aktuaalsemal teemal.

Isola töötas juba 18-aastaselt esmakordselt parameedikuna. Milanos on ta juba üle 30 aasta olnud abiks kiirabiauto juhina. Koroonaviiruse pandeemia ajal on Isola teeneid vaja Milanos rohkem kui iial varem.

"Tavaliselt tead sa laupäeva õhtuse vahetuse eel, mis sind ees võib oodata ning siis saab selleks olla valmis," alustas Isola DirtFishi vahendusel praeguse elutempo kirjeldamist. "Ette võib tulla mõni autoõnnetus, kukkumine või tekivad probleemid ööklubist tulevatel inimestel. Nüüd on aga olukord teine."

"Teedel on hoopis vaiksem. Üha vähem autosid sõidab ringi ning inimesed on kõik kodudes kinni, keegi ei käi väljas. Nüüd me ei tea, mis meid laupäeva ööl ees oodata võib. Selge on vaid see, et öö tuleb tihe. Juba tavaline laupäev oli tegevust täis, aga nüüd on iga öö nagu laupäev."

Seotud lood:

Miks aga autospordis aastate jooksul palju edu saavutanud mees riskib nüüd igapäevaselt koroonaviiruse vastase võitluse eesliinil? "Teen seda, et see mul jalad maas hoiaks. Elame praegu motospordimaailmas, kus nii WRC-s kui F1-s on kõik olemas ja ära tehtud. Siin väljas käib aga tõeline elu ning reaalne tragöödida. Kui see kõik algas, mõtlesin, kas mõned vabatahtlikud lõpetavad tegutsemise. Seda aga ei juhtunud ning hoopis vastupidi, inimesi tuli juurde. Meie baasi lähedal on müür, kuhu inimesed kirjutavad sõnumeid. Tõesõna, emotsioonid on hetkel väga kõrged."

Koroonaviirusest räsitud Itaalias on viimaste andmete kohaselt tuvastatud 156 363 nakatunut, kellest elu on kaotanud 19 899. Viirusest paranenuid on Itaalias 34 211.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!