Suurepärane uudis: M-Sport jätkab täisprogrammiga WRC-sarjas!


Sebastien Ogier tuli M-Spordi ridades kahel korral maailmameistriks. Ogier'i lahkumise järel jätkab M-Sport ikkagi MM-sarjas.
Sebastien Ogier tuli M-Spordi ridades kahel korral maailmameistriks. Ogier'i lahkumise järel jätkab M-Sport ikkagi MM-sarjas.Foto: PAU BARRENA, AFP/Scanpix

Mõnda aega oli õhus küsimus, kas M-Sport jätkab autoralli MM-sarjas. Reede õhtupoolikul sai aga kõik selgeks ning M-Sport kihutab WRC-sarjas ka järgmisel hooajal.

Rahvusvaheline Autoliit FIA andis enda kodulehel teada nende meeskondade nimed, kes kihutavad tuleval hooajal MM-sarjas kaasa täisprogrammi. Juba varasemalt end registreerinud Toyota, Hyundai ja Citroeni kõrval on nimekirjas ka M-Sport.

Reede pärastlõuna oli teatavasti tähtajaks, millal tuli tiimidel end tulevaks hooajaks üles anda. M-Spordi boss Malcolm Wilson oli varasemalt viidanud rahamuredele ja märkinud, et nad võivalt FIA-lt küsida registreerimiseks ajapikendust. Nüüd selgus, et M-Sport sai ka ajapikenduseta kõik asjad korda.

M-Sport sõidab tuleval hooajal MM-sarjas nime all M-Sport Ford World Rally Team ehk mingisugust tuge saadakse ka Fordi tehaselt.

Tulevaks hooajaks on M-Sport seni käed löönud Teemu Sunineniga. Kuulujuttude kohaselt haarab meeskonnas teise sõitja rolli Elfyn Evans. Lisaks hakkab tiimilt autot rentima rootslane Pontus Tidemand, kes teeb kindlasti kaasa Monte Carlo ja Rootsi rallidel.

Tuleval hooajal on WRC-sarjas 14 etappi.