Soome rallisõitjate uhke seeria võib Austraalias otsa saada

 (5)
Jari-Matti Latvala
Jari-Matti Latvala.Foto: Margus Pahv

Soome rallisõitjad on WRC-sarjas suutnud igal hooajal vähemalt ühe etapivõidu teenida alates 1995. aastast. Tänavu ähvardab see seeria aga katkeda.

Kui mullu suutis Toyota sõitja Jari-Matti Latvala hooaja viimasel rallil soomlastele ainsa etapivõidu tuua, siis tänavu pole Soome rallisõitjatel enne Austraalia etappi õnnestunud veel võidurõõmu maitsta.

"Vähemalt on meil hea lähtekoht selles mõttes, et meeskond vajab Austraalias kaksikvõitu. Kui tahame võistkondliku MM-tiitli eest võidelda, peame seda suutma. Seetõttu lubatakse kõigil meestel gaas täiega alla vajutada," rääkis Latvala Rallit.fi-le ja lisas: "Mina panen kindlasti kõik mängu."

Austraalia ralli on soomlastele kahtlemata hästi sobinud. Lisaks Latvalale on sellel võidutsenud Tommi Mäkinen korra, Marcus Grönholm ja Mikko Hirvonen mõlemad kolmel korral ning Juha Kankkunen neljal korral.

Ka tänavune MM-sari näitab ilmekalt, et Soome rallimehed on esinenud kahvatult. Latvala on meie põhjanaabrite parimana kokkuvõttes alles seitsmendal kohal, Teemu Suninen on üheksas ja Esapekka Lappi kümnes.