Selgus Rootsi ralli stardinimekiri: Jari-Matti Latvala on tagasi võistlustules, konkurentsis viis eestlast

 (2)
Selgus Rootsi ralli stardinimekiri: Jari-Matti Latvala on tagasi võistlustules, konkurentsis viis eestlast
Jari-Matti LatvalaFoto: OZAN KOSE, AFP

Rootsi MM-ralli korraldajad avalikustasid kahe nädala pärast toimuva võistluse stardi nimekirja. Sarnaselt Monte Carlole on ka sedapuhku rajal 11 WRC masinat.

Ehkki stardinimekiri on avaldatud, pole Rootsi ralli toimumine siiski sugugi kindel. Rootsi MM-etapp peaks toimuma 13.-16. veebruarini, kuid selle lumeralli kohal on ilmastikutingimuste tõttu suur küsimärk. Etapi saatus peaks selguma käimasoleval nädalal.

Eelmise hooaja meeskondlikku maailmameistrit Hyundaid esindavad Rootsis tiitlikaitsja Ott Tänak, Thierry Neuville ja iirlane Craig Breen, kes vahetas välja üheksakordse maailmameistri Sebastien Loebi.

Toyota eest kihutavad sedapuhku koguni viis meest. Lisaks kuuekordsele maailmameistrile Sebastien Ogier'le, Elfyn Evansile ja Kalle Rovanperäle on stardis veel Takamoto Katsuta ning Jari-Matti Latvala.

Seotud lood:

M-Sport paneb välja kolm masinat, mida hakkavad roolima soomlased Teemu Suninen ja Esapekka Lappi ning leedulane Deividas Jocius.

Eestlasi on võistlustules aga veelgi. WRC3 sarjas teevad kaasa Raul Jeets (Škoda Fabia R5) ja Roland Poom (Ford Fiesta R5). Juunior WRC-s kihutavad Ken Torn (Ford Fiesta R2T19) ja Georg Linnamäe (Peugeot 208 R2).