Sebastien Ogier võimaliku MM-ralli kohta Eestis: see kõlab veidralt

 (12)
Sebastien Ogier
Sebastien OgierFoto: Micke Fransson / TT / Scanpix

Kuuekordne autoralli maailmameister Sebastien Ogier avaldas imestust, et Rahvusvaheline Autoliit (FIA) soovib käesoleva hooaja kalendrisse lülitada uusi etappe.

"See kõlab veidralt. Ma ei saa aru, miks me ei saa pidada maailmameistrivõistluste tavapäraseid võistlusi, kuid mõned muud rallid on siiski võimalikud," sõnas Ogier imestunult Rallit.fi-le.

MM-sarja etappideks võivad ootamatult pääseda nii Liepaja ralli Lätis, Ypres ralli Belgias kui Lõuna-Eesti ralli Eestis.

Kuigi Ogier` sõnul on kõik need võistlused väga populaarsed, ei mõista ta, kuidas koroonakriisi tingimustes saab sinna palju pealtvaatajaid tulla.

"Sellistel rallidel on alati palju publikut. Kui seal toimuks MM-etapp, siis koguneks veel rohkem pealtvaatajaid. Praegu me peame olema aga realistid - hetkel pole võimalik korraldada suuri avalikke üritusi. Selles mõttes olen ma üllatunud, et sellist võimalust isegi kaalutakse," lisas kogenud prantslane.

36-aastane Ogier lisas, et ralli MM-sarja olukorda ei maksa üle dramatiseerida: "Meie oleme isegi õnnelikus seisus, sest saime hooaja alguses kolmel etapil sõita. Paljud teised mootorispordisarjad on veelgi raskemas olukorras."

Ogier juhib hetkel MM-sarja tiimikaaslase Elfyn Evansi ees 8 punktiga. Thierry Neuville jääb liidrist maha 20, Kalle Rovanperä 22 ja tiitlikaitsja Ott Tänak 24 punktiga.