Sebastien Ogier liitub väidetavalt taas Citroeniga, Sordot ja Paddonit ootab taas kurb saatus

 (1)
Sebastien Ogier omal ajal Citroeni värvides. Kas tuleval hooajal on taas nii?
Sebastien Ogier omal ajal Citroeni värvides. Kas tuleval hooajal on taas nii?Foto: RONI REKOMAA, AFP/Scanpix

Autoralli MM-sarjas hakkavad tiimide uue hooaja koosseisud aina enam kuju võtma. Kolmapäeval sai selgeks, et Thierry Neuville jätkab järgmised kolm aastat Hyundai ridades. Samas on teada, et Ott Tänakul on järgmiseks hooajaks kontraht olemas Toyotaga. Seega on esisõitja koht vaba veel Citroenis ja M-Spordis. Mõlemad tahavad sellesse rolli viiekordset maailmameistrit Sebastien Ogier'd.

Autosport mainib Neuville'i lepingupikenduse uudise juures, et Ogier peaks enda tulevikuplaanid avaldama juba lähinädalatel. Lisaks märgitakse, et teeninduspargist tulnud vihjete kohaselt on prantslane liitumas Citroeniga. Vastavaid vihjeid pidi ringi liikuma aina enam.

34-aastane Ogier kihutas viimati Citroeni esindusmeeskonnas 2011. aastal, kui ta saavutas hooaja kokkuvõttes kolmanda koha. Sellele järgnes aasta Škoda Fabia S2000 roolis ning edasi tulid juba MM-tiitlid Volkswageni ja M-Spordiga.

Samas kirjutab Autosport veel Hyundai kohta, et tõenäoliselt peavad Dani Sordo ja Hayden Paddon ka tuleval aastal leppima pooliku hooajaga. Hyundail on lisaks Neuville'ile leping olemas ka Andreas Mikkelseniga. Paddoni ja Sordoga veel kontrahtid puuduvad, kuid väidetavalt tahab Hyundai meeskond jätkata nendega sarnases mahus tänavuse aastaga ehk mõlemad mehed saaksid kaasa teha pool hooaega.