Sebastien Loebi tulevik sai veidi selgemaks, prantslane ja Toyota ei suutnud kokkuleppele jõuda


Sebastien Loebi tulevik sai veidi selgemaks, prantslane ja Toyota ei suutnud kokkuleppele jõuda
Sebastien LoebEPA/Reporter Images

Maineka portaali Motorsport teatel lööb autoralli MM-sarja üheksakordne maailmameister Sebastien Loeb (46) kaasa järgmise aasta Dakari rallil ning seda Prodrive'i poolt juhitud Bahrain Raid Xtreme meeskonnaga.

Ralliportaal DirtFish kirjutas möödunud nädalal, et vanameister peab järgmise aasta Dakari ralli osas läbirääkimisi nii Prodrive'i kui Toyotaga. DirtFishi andmetel kaalus Toyota Loebile lepingu pakkumist, mis sisaldaks nii Dakari rallil kui WRC-sarjas nende meeskonna esindamist.

Viimaste teadete kohaselt ei suutnud Loeb ja Toyota aga kokkuleppele jõuda ning prantslane osaleb Dakari rallil Bahrain Raid Xtreme meeskonnas. Mõistagi on tema kaardilugejaks seal Daniel Elena.

Dakari rallil on Loeb seni osalenud neljal korral. 2017. aastal saavutas ta teise, mullu kolmanda koha. Seni on ta kõrberallil sõitnud Peugeot' meeskonnaga.

Missugune tulevik võib prantslast WRC-s ees oodata, pole veel teada. Tänavu kahel rallil sõitnud ning äsja Türgis kolmanda koha saavutanud Loebil saab koos 2020. aastaga läbi koostöö Hyundaiga.