Saksamaa MM-etapi saatus ripub juuksekarva otsas, Soome ralli nihkub edasi

 (6)
Saksamaa MM-etapi saatus ripub juuksekarva otsas, Soome ralli nihkub edasi
Ott Tänak võitis Saksamaa ralli nii 2017. kui ka 2018. aastal.Foto: Imago Sport/Scanpix

Augusti keskel peaks selgeks saama 2020. aasta autoralli MM-sarja kalender. Prantsusmaa väljaande AutoHebdo teatel on nüüdseks kindel, et Korsika ralli enam MM-sarja ei mahu, suur oht on välja jääda ka Saksamaa etapil.

Saksamaa ralli saatuse otsustavad sisuliselt Türgi ralli korraldajad. Väidetavalt pole türklased kindlad, kas nad soovivad MM-sarjas 2020. aastal osaleda. Kui otsus on siiski "jah", peab Saksamaa ralli oma koha loovutama.

Uute etappidena on kavas Jaapani ja Keenia (Safari) rallid.

Suure tõenäosusega peetakse Soome ralli 2020. aastal tavapärasest kolm nädalat hiljem ehk 20.-23. augustini. Põhjuseks on juuli lõpus ja augusti alguses peetavad Tokyo suveolümpiamängud. Ühelt poolt kardetakse, et ralli võib olümpiamängude varju jääda, teisalt oleks WRC-sarja telepilti tootval produktsioonifirmal olümpia ajal keeruline piisavalt tehnikat leida.

Mõeldud on ka 2021. aasta kalendri peale. Rahvusvahelise autoliidu FIA pealiku Jean Todti soovide järgi hakatakse osade MM-etappide korraldajaid igal aastal vahetama. Nii saab Prantsusmaa 2021. aastal uuesti MM-etapi, aga enam ei sõideta mitte Korsikal, vaid riigi mandriosas.