Rovanperä tabasid Monte Carlo ralli peaproovil probleemid, kuid ta lõpetas avapäeva liidrina

 (4)
Kalle Rovanperä
Kalle RovanperäFoto: EIBNER/Alexander Neis/Scanpix

Tänavusel hooajal WRC-sarjas debüüdi tegev noor soomlane Kalle Rovanperä võitis kodumaal alanud Arctic Lapland rallil kaks esimest kiiruskatset, kuid kolmandal katsel tabasid teda probleemid.

Toyota Yaris WRC-ga kihutav Rovanperä kaotas kolmanda kiiruskatse võitnud Teemu Asunmaale (Škoda) koguni 41,4 sekundiga ning langes kokkuvõttes neljandaks.

"Väike probleem ja pidin peatuma kolmandal katsel. Pole draamat, kõik töötab! Edasi!" teatas Rovanperä sotsiaalmeedia vahendusel.

Rovanperä lisas, et unustas eest mootorikatted ära võtta ning seetõttu hakkas masin ülekuumenema. Soomlase kaotus oli kolmanda kiiruskatse järel kokkuvõttes 12 sekundit.

Soome vormelisõitja Valtteri Bottas oli alles kaheksandal kohal ning kaotas liidrile juba 1.23-ga.

Neljanda katsega, mis oli 33 km pikkune, tõusis ainsana WRC-masinaga kihutav Rovanperä uuesti liidriks. Ta edestas siis Emil Lindhomi (Škoda) 24 ja Teemu Asunmaad 26,5 sekundiga. Bottas (Citroen) jätkas kaheksandana (+2.14,7).

Avapäeva viimase ehk viienda kiiruskatse järel on üldseis alljärgnev:
1. Kalle Rovanperä (Toyota) 45.43,2
2. Emil Lindhom (Škoda) +23,3
3. Teemu Asunmaa (Škoda) +30,5
4. Juha Salo (Škoda) +31,1
5. Eerik Pietarinen (Škoda) +1.24,6
6. Mikko Heikkilä (Škoda) +1.26,1
7. Esa Ruotsalainen (Škoda) +2.03,8
8. Niclas Grönholm (Škoda) +2.38,7

Seotud lood:

"Nautisin sõitmist väga. Selle masinaga on neid kiiruskatseid suurepärane läbida," sõnas Rovanperä avapäeva järel. "Püüame uute kiirustega harjuda ja arvan, et oleme saanud päris kenasti hakkama. On olnud väga lõbus."


MM-hooaja avaetapp Monte Carlos algab juba järgmisel neljapäeval.

Kuues käik (WRC)