Rootsi MM-ralli korraldajad valmistavad ette plaani B

 (8)
Mullu valitsesid Rootsi rallil väga talvised olud
Mullu valitsesid Rootsi rallil väga talvised oludFoto: Andre Lavadinho, imago/PanoramiC/Scanpix

Rahvusvaheline Autoliit (FIA) pole siiani langetanud otsust, kas järgmisele nädalale planeeritud autoralli MM-etapp Rootsis toimub või mitte. Soome ralliajakirjaniku Jarno Saari andmetel valmistatakse hetkel ette plaani B, et võistlus viia läbi lühendatud variandis.

Rootsi rallit ähvardab ärajäämine, sest tänavune talv on olnud erakordselt soe ja lumevaene. Ralli keskuses Torsbys langes temperatuur miinusesse alles esmaspäeval ning lähipäevadel peaks veel külmemaks minema.

Kui eelmisel nädalal teatas FIA, et Rootsi ralli kohta tehakse otsus esmaspäeval, siis Soome ralliajakirjaniku Jarno Saari kirjutas täna õhtul Twitteris, et otsust tuleb oodata vähemalt teisipäevani.

"Kuulsin usaldusväärsest allikast: Rootsi ralli korraldajad koostavad võistluse jaoks lühendatud radadega plaani B. Pärast seda tehakse otsus FIA ​​ja korraldajate poolt," kirjutas Saari.

On teada, et korraldajad on hakanud Torsbys asuvaid võistlusradasid kastma, sest lähiöödel tulevad korralikud külmakraadid.

Seotud lood:

FIA teeb kõik endast sõltuva, et Rootsi ralli ikkagi toimuks, sest üks võistlus on tänavu juba ära jäetud. Nimelt tühistati Tšiili etapp, kuna oktoobris alanud protestid on sealse elu pea peale pööranud.

Rootsi ralli peaks toimuma 13.-16. veebruarini.

Rootsi ralli võistluspaik ei ennustanud veel eile midagi head: