Rally Estoniaks valmistuv Soome ralliäss pääseb lõpuks võistlustulle


Rally Estoniaks valmistuv Soome ralliäss pääseb lõpuks võistlustulle
Esapekka LappiHASAN BRATIC / AFP

M-Spordi WRC meeskonna põhisõitja Esapekka Lappi lõpetab järgmisel nädalal mitme kuu pikkuseks veninud võistluspausi, kui võtab osa kodumaal toimuvast Jämsän Äijäti rallist.

Viimati märtsi keskel toimunud Mehhiko rallil võistelnud Lappi ei esinda Soomes aga M-Sporti. Kodusel rallil valmistab Lappile Ford Fiesta WRC masina ette soomlaste tiim JanPro Racing.

"Olen igatsenud rooli taga olemist ning see võistlus annab täiusliku võimaluse kihutada gaas põhjas maailma parimatel kruusateedel," rääkis Lappi portaalile DirtFish. "See on suurepärane soojendus enne hooaja taaskäivitumist. Meie peamine eesmärk on leida Rally Estonia ajaks kiirus üles."

Koroonaviiruse tõttu pooleli jäänud MM-sari jätkub septembri alguses toimuva Rally Estoniaga. Lappi hoiab kolme etapi järel üldarvestuses seitsmendat kohta.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!