Rally Estonia võimalus? Tšiilis ära jäänud MM-rallit Katalooniasse ei viida

 (7)
Ott Tänak Rally Estonia 2019
Ott Tänak ja Martin Järveoja 2019 . aasta Rally Estonial.Foto: Margus Pahv

Neljapäeva õhtul tuli ametlik kinnitus, et autoralli MM-sarja järgmise aasta Tšiili etapp jääb ära. Peamiseks asenduseks Tšiilile peeti Kataloonia etappi, mida uuel hooajal enam võistluskalendris pole, kuid Hispaaniast teatati, et nemad pole võimelised nii lühikese ajaga MM-rallit enam korraldama.

Kuna oktoobris alanud protestid on Tšiili elu pea peale pööranud, ei näinud kohalikud autosporditegelased võimalust, et Concepcioni linna ümbrusse planeeritud MM-rallit õnnestuks aprillis läbi viia.

"Õnneks FIA (Rahvusvaheline Autoliit) mõistis meie otsust ja lubas niivõrd lühikese etteteatamise ajaga ralli ära jätta," sõnas Tšiili etapi peakorraldaja Filipe Horta pärast tänast kriisikoosolekut.

"Meie jaoks on praktiliselt võimatu seda rallit korralda," rääkis Kataloonia MM-etapi korraldamise eest vastutava klubi RACC-i pealik Aman Barfull. "Esiteks ei ole meil selleks raha. Sponsorid on oma ressursid juba mujale paigutanud ja meil pole võimalust nii lühikese ajaga eelarvet kokku saada."

"Kuupäev on väga lähedal ja pole aega teha üks testiüritus," jätkas Barfull Hispaania väljaande AS-i vahendusel. "Tegelikult MM-sarja meeskonnad eelistaksidki, et etappe oleks vähem."

Seotud lood:

Nimelt on seoses Keenia, Jaapani ja Uus-Meremaa ralli lisandumisega transpordikulud niigi juba tiimide jaoks suurenenud. Üheks võimalikuks asenduseks peetakse ka Korsika rallit, mida samuti uuel aastal enam WRC-kalendris pole.

Kas võimaluse saab Rally Estonia?

Teoreetiliselt ei saa välistada ka, et suurepärane võimalus MM-etapp korraldada avaneb Rally Estonial.Tänavu esmakordselt ametliku WRC promotsiooniralli tiitlit kandnud Shell Helix Rally Estonia kannab sama tiitlit ka järgmisel aastal. Praeguse seisuga sõidetakse Rally Estonia 2020 24.-26. juulil Tartu, Otepää, Elva, Kanepi ja Kambja teedel. Viimastel aastatel on ralli peetud juuli keskel.