Rallilegend Sebastien Loeb istub taas WRC-auto rooli

 (2)
Mexico Rally
Sebastien LoebFoto: STR, AP

Omal ajal autoralli MM-sarjas Citroeni ridades tegusid teinud ja karjääri jooksul 9 MM-tiitlit võitnud Sebastien Loeb istub taas Citroeni WRC-auto rooli.

Loeb testib Citroen C3 WRC-masinat järgmisel kuul asfaldil. “Ma ei jõua ära oodata, et saaksin taas istuda WRC-auto rooli ja proovida tänapäevast tehnoloogiat,“ sõnas Loeb Motorsport.com vahendusel.

Loeb krooniti maailmameistriks aastatel 2004 kuni 2012. Kokku võitis ta aastate jooksul 78 MM-etappi. WRC-sarjast taandus ta 2012. aasta MM-tiitli järel.

“Ma suhtun rallisse endiselt kirglikult. Olen proovinud erinevaid mootorispordialasid, kuid ralli on minu jaoks endiselt kõige armsam,“ lisas Loeb.

Mullu MM-sarjast vaheaasta võtnud Citroen ei ole tänavu oma hoogu leidnud ning Loebi abiga loodetakse õigele rajale naasta.

Loeb aitab Citroenil enne asfaldil sõidetavat Saksamaa rallit autot testida, kuid seni ei ole ühtegi viidet, et ta asuks ka MM-etapil starti. Citroen on Saksamaa MM-ralliks üles andnud Kris Meeke'i, Craig Breen'i ja Andreas Mikkelseni.