Polnudki aprillinali? M-Sporti võib ees oodata suur muudatus


Polnudki aprillinali? M-Sporti võib ees oodata suur muudatus
Kas Ford Fiesta WRC masina päevad on loetud?Foto: ALFREDO ESTRELLA, AFP/Scanpix

Portaal DirtFish kirjutas 1. aprilli hommikul, et alates 2022. aastast võivad M-Spordi piloodid hakata Ford Fiesta asemel sõitma Ford Pumaga. Paljudes rallifännides tekitas artikli kuupäev segadust, aga loo autor, tunnustatud ralliajakirjanik David Evans teatas hiljem, et asi on naljast kaugel.

Teatavasti võetakse 2022. aastal autoralli MM-sarjas kasutusele hübriidtehnoloogia. DirtFishi teatel on M-Sport tõsiselt kaalumas Ford Fiesta mudeli väljavahetamist Ford Puma vastu, sest tegu on hübriidautoga.

"On hea põhjus, miks M-Sport on väga huvitatud 2022. aasta muudatutest. On tekkinud idee vahetada Fiesta mudel Puma vastu, sest see võib toimida paremini uute regulatsioonidega," rääkis Rahvusvahelisele Autospordiliidule (FIA) lähedal seisev allikas. "Ei tasu unustada, et Puma on hübriidauto."

M-Spordi mänedžer Malcolm Wilson ei soovinud midagi veel kinnitada. "Töötame 2022. aasta masina kallal. Midagi enamat ma ei ütle."

Muideks Puma nimi pole rallimaailmas päris võõras. Belglane Francois Duval sõitis aastatel 2001-2002 JWRC-klassis Ford Puma S1600 masinaga.