Politsei mõõtis Rally Estonia ajal ka rallisõitjate kiirust. Vaata, kui kiiresti sõitsid maanteel Tänak, Ogier ja teised ässad

 (113)
Politse mõõtis ka ralliässade kiirust
Politse mõõtis ka ralliässade kiirustFoto: Liiklusjärelevalvekeskus

Möödunud nädalavahetus möödus Lõuna-Eestis MM-ralli tähe all ja lisaks teistele hoidsid üritusel silma peal ka Liiklusjärelevalvekeskuse patrullid.

"Muuhulgas saime mõõta ka rallil osalejate liikumiskiirust ja pildil olevate sõitjate kiirus jäi 90 km/h alas mõõtmisvea piiresse," teatas Liiklusjärelevalvekeskus sotsiaalmeedias. Nagu alltoodud pildilt näha oli ralli võitnud Ott Tänaku kiirus maanteel näiteks 89 km/h.

Liiklusjärelevalvekeskus teatas ühtlasi, et kokku tuvastas politsei ürituse ajal 304 rikkumist ja valdavalt olid rikkumised seotud lubatud suurima sõidukiiruse ületamistega.

Rikkumised jagunesid järgnevalt:

👉 kuni 20 km/h üle lubatu – 25 rikkujat

👉 21 - 40 km/h üle lubatu – 153 rikkujat

👉 41 - 60 km/h üle lubatu - 44 rikkujat

👉 60 ja rohkem km/h üle lubatu – 3 rikkujat

👉 503 kiiruseületamist fikseeris mobiilne kiiruskaamera

Lisaks kõrvaldati liiklusest 15 eelnevalt alkoholi tarvitanud juhti ja neist nelja puhul oli joove nii suur, et otsuse karistuse osas teeb kohus. 11 juhti olid rooli istunud ilma juhtimisõiguseta ja tuvastati ka raskeveokitel töö- ja puhkeaja nõuete rikkumisi (11) ning ülekaalus koormaid (11).