Ott Tänak selgitas oma ärevaimat hetke Monte Carlos: midagi kontrollitut selles olukorras küll polnud

 (5)
Monte Carlo ralli 2019 testikatse+neljapäev
Ott TänakFoto: McKlein, Toyota Gazoo Racing WRC

Nagu viimases "Kuuenda käigu" saates lubatud, said kuulajad esitada Ott Tänakule värskelt lõppenud Monte Carlo ralli kohta küsimusi. Parima neist valis Betsafe välja ning esitas Tänakule.

Sõelale jäi küsimus Tänaku "fancy momenti" kohta - laupäeval oleks eestlasele äärepealt saatuslikuks saanud täpselt sama koht, kus eelnevalt M-Spordi mees Elfyn Evans teelt välja ning vastu puud sõitis. Mis põhjustas ohtliku olukorra ja kuidas õnnestus Tänakul teele jääda?

"Kuna tegu oli teada katsega, mida oleme varem sõitnud, siis kindlasti sõitsid kõik seda katset maksimaalsele piirile lähemal võrreldes teiste katsetega. Antud koha peal meil iseenesest lisainfo puudus, ehk midagi erilist ei oleks tohtinud olla, aga ilmselgelt oli just selles kurvis miskit, mis ei ühildunud rehvidega ja oli üleüldiselt libe koht. Sama oli tegelikult ka teine läbimine, aga siis oli varasem kogemus olemas. Meie ja Elfyni vahe oli vast ainult kiirus ja ehk veidi erinev sõidustiil, aga midagi planeeritut või kontrollitut seal olukorras polnud, ehk läks nagu läks. Kuna sõitsime ka diagonaal rehvidega, siis ei oska öelda, kuidas olid Elfyni autol rehvid paigutatud," vastas Tänak.

Vaata postitust siit!