Ott Tänak liigub teist aastat järjest kindlalt ühe MM-tiitli suunas


Ott Tänak Walesi rallil.
Ott Tänak Walesi rallil.Foto: David Davies, PA Wire/PA Images/Scanpix

Ott Tänaku lootused jõuda autoralli individuaalse MM-tiitlini said Walesi rallil tagasilöögi, kui ta pidi laupäeval katkestama. Suures plaanis oli Walesi ralli aga Toyota tiimi jaoks edukas, kuna võistkondlikus arvestuses suurendati enda edumaad.

Eelmisel aastal võitis Tänak M-Spordi ridades võistondliku MM-tiitli ning tänavu on ta esikoha suunas liikumas Toyota meeskonnaga.

Eelmisel hooajal võitlesid võistkondliku tiitli eest peamiselt M-Sport ja Hyundai. Lõpuks seljatas M-Sport (Sebastien Ogier, Tänak ja Elfyn Evans) Hyundai (Thierry Neuville, Dani Sordo, Hayden Paddon) kindlalt. M-Sport kogus parimana 428 ning Hyundai teisena 345 silma.

Seotud lood:

Sel hooajal on Toyota sekkunud Hyundai ja M-Spordi kõrval esikohaheitlusesse ning haaranud kaks etappi enne hooaja lõppu ka kindlalt esikoha. Toyota edestab nüüd teisel positsioonil olevat Hyundaid 20 punktiga.

Kui individuaalses arvestuses jääb Tänak praegu Neuville'ile ja Ogier'le alla, siis Toyota teine ja kolmas number ehk Esapekka Lappi ja Jari-Matti Latvala on ülejäänud tiimide teistele ja kolmandatele numbritele kindlalt koha kätte näidanud.

Võistkondlik arvestus enne hooaja kahte viimast etappi:

1. Toyota 317 punkti
2. Hyundau 297 punkti
3. M-Sport 273 punkti
4. Citroen 187 punkti