Suurt rolli mängis Tänaku võidus reedene päev, kus ta tegi kahe kiiruskatsega tiimikaaslase Craig Breeni ees sisse 16,2-sekundilise vahe. Reedel lumevalli sõites umbes kümme sekundit kaotanud Rovanperä oli laupäeva alustades eestlasest juba 20,4 sekundit maas.

Tänak võitis kümnest kiiruskatsest pooled. Kaks katsevõitu läksid Rovanperäle ja Elfyn Evansile, üks Neuville'ile.

Egon Kaur tuli WRC3 arvestuses teiseks, jäädes soomlasele Teemu Asunmaale alla vaid 4,2 sekundiga. Laupäeval sai Kaur kümnesekundilise ajakaristuse, kuna jäi päeva eelviimase katse eel kontrollpunkti hiljaks ühe minuti. Kõikide R5 autode peale sai Volkswageniga sõitnud Kaur viienda koha (+2.02,9 Esapekka Lappile), Gregor Jeets (Škoda) lõpetas R5 masinate seas 12., Georg Linnamäe 25. kohal.

Ralli lõppseis:

SS1 Tänak võitis katse 3,6 sekundiga tiimikaaslase Breeni ees. Vaheaegade põhjal tegi head sõitu ka Rovanperä, kes aga katse keskel kümme sekundit lumevallis kinni istus ning lõpuks kolmandat aega näitas (+10,6). "Arvasin, et mul oli mahapöördeni rohkem aega, lasin pisut pikaks ja jäin tagaosaga valli kinni. Õnneks saime välja, aga me ei saa selliseid vigu enam lubada," ütles ta.

R5 autodest näitas Egon Kaur (Volkswagen) avakatsel 8. aega, Georg Linnamäe (Volkswagen) oli 15. ja Jeets (Škoda) 22.

SS2 Teine katse kujunes sõitjatele parajaks katsumuseks rehvide säästmise poolest, sest katse esimesel läbimisel välja tulnud kruus kulutas eelkõige esirehvide naaste. Tänak tuli nendes oludes taas kõige paremini toime ning võitis katse 9,8 sekundiga Rovanperä ja 12,6 sekundiga Breeni ees. Avapäeva lõpuks juhtis Tänak Breeni ees 16,2 ja Rovanperä ees 20,4 sekundiga.

Teepuhastaja rollis olnud Ogier kaotas kahe katsega Tänakule tervelt 49,8 sekundit ning hoidis õhtuks üheksandat kohta.

Kaur sai R5 autodest teisel katsel kuuenda aja, Linnamäe oli 14. ja Jeets 17. WRC3 arvestuses hoiab Kaur kolmandat kohta (+21,3), jäädes maha vaid Emil Lindholmist ja Teemu Asunmaast (+10,9).

SS3 Tänakule kolmas katsevõit järjest. Kõvasti surunud Neuville kaotas vaid 1 sekundiga, kuid kurtis raadioside probleemi üle. Head kiirust näitas jälle kolmanda aja välja sõitnud Solberg (+4,6), Rovanperä neljas (+5,7), Breen viies (+7,4), Ogier kuues (+7,5). Tervelt 11,3 sekundit kaotas Tänakule alles üheksandat aega näidanud Evans.

SS4 Tänak elas katse lõpuosas üle väikse ehmatuse, sõites läbi lumevalli ning sai kirja kaheksanda aja. Katse kolmikvõidu võtsid Toyota piloodid. "Hea, et sealt välja saime. Meil jääb puudu tippkiirusest," ütles Tänak, kes säilitas kokkuvõttes siiski Rovanperä ees 21,2-sekundilise edumaa. Georg Linnamäe jäi katse lõpuosas lumevalli kinni. Seisma jäi ka WRC3 sarja liider Lindholm.

SS5 Tänak võitis katse vaid 0,1 sekundiga Evansi ees ning suurendas kokkuvõttes edu Rovanperä ees 23,6 sekundile. Rovanperäl oli lumevallidele toetudes paar ärevat momenti, mis läksid talle maksma paar sekundit. Ogier sai kirja kolmanda aja (+1,1). "Tegime mõned muutused. Auto käitus väga hästi. Katse oli väga lõbus. Esimest korda nii kiirel katsel, iga nurk on pime, aga kui seda katset juba tunned, siis see on üks parimaid," ütles Tänak.

SS6 Järjekordne katsevõit tuli Tänakule vaid 0,2 sekundiga Neuville'i ees. Pea kõik sõitjad kurtsid rehvi kulumise üle. Pärastlõunasteks katseteks võtsid kõik kaasa kaks varurehvi, et neid katsete vahel vahetada. Neuville tõusis poodiumikohale, Breen langes neljandaks. Ogier möödus Katsutast ja tõusis seitsmendale kohale.

SS7 Rovanperä võitis katse 1,7 sekundiga Tänaku ja 3,8 sekundiga Evansi ees. "Panin kõige hullemad rehvid, et lihtsalt läbi tulla. Viimane katse on kõige tähtsam," kommenteeris Tänak. Rovanperä ütles: "Võibolla olid teised targemad ja säästsid rehve, me võtsime natuke suurema riski ja panime need risti."

SS8 Neuville võttis võimsa katsevõidu 12,3 sekundiga Tänaku ja 13,1 sekundiga Rovanperä ees ning vähendas soomlasega vahe 1,8 sekundile. Lõplikult langes punktimängust Ogier, kes sõitis 200 meetrit enne finišit viimases kurvis lumevalli, kust sai välja alles pea 20 minuti möödudes. Viimasele päevale läheb Tänak vastu 24,1-sekundilise edumaaga.

SS9 Evans võitis katse Rovanperä ees 1 sekundiga, näidates keskmist kiirust 133,2 km/h (selle ralli kiireim). Tänak lõpetas alles kuuenda ajaga (+6,9). "Lihtsam on mõelda lihtsalt sõitmisele, mitte vahedele. Eks näis - järgmine aeg on palju tähtsam," ütles Tänak. Rovanperä edestas viimase katse eel Neuville'i 1,9 sekundiga.

SS10 Punktikatse tulemused: 1. Rovanperä 10.02,4, 2. Breen +0,3, 3. Neuville +0,4, 4. Tänak +1,7, 5. Ogier +1,8.

Vaata ka, kuidas "Kuuenda käigu" podcastis ralli kokku võeti!