Monte Carlo ralli korraldajad õrritavad: tõenäoliselt on autoralli MM-il uuel hooajal ka üks meeskond juures...


Monte Carlo ralli 2018
Monte Carlo ralli 2018Foto: McKlein, Toyota Gazoo Racing

Tänavune autoralli MM-hooaeg pole veel sugugi lõppenud, ent osade asjaga seotud inimeste mõtted on juba otsapidi uues aastas. Monte Carlo ralli korraldajad avalikustasid värskelt oma uue aasta plaanid koos katsete kaardiga ning loopisid ametlikus kavas välja ka huvitava veksli.

Nimelt tõmbas tähelepanu lause, mille kohaselt on autoralli MM-sarjas tuleval hooajal tõenäoliselt juures üks tehasetiim. "Aasta lõpus saame rohkem teada," seisis kavas, vahendab Saksa meedia.

Tegelikult oli tegemist aga lihtlabase õrritamisega - WRC klassis peaksid kõigi eelduste kohaselt ikka jätkama neli senist tiimi, WRC2 klassis tehtavate muudatuste tulemusena saab aga ka Škoda seal tootjatiimi staatuse.

Nimelt tahab Rahvusvaheline Autoliit (FIA), et WRC2 tiitel jääks ikkagi erasõitjate pärusmaaks - viimastel aastatel on seal domineerinud aga Škoda sõitjad. Plaani kohaselt registreerib Škoda end uuel hooajal tootjana ning saab tavalistest WRC2 masinatest pisut võimsamaid autosid ehitada, samal ajal kui WRC2 jääks ikkagi erasõitjate jaoks.

Kuues käik (WRC)