Mis saab Rootsi MM-rallist? Üks programm jäeti juba ära


Mis saab Rootsi MM-rallist? Üks programm jäeti juba ära
Rootsi ralli toimumine on jätkuvalt kahtluse all, ehkki etapp peaks toimuma juba nädala pärast.Foto: FREDRIK KARLSSON, imago/Bildbyran/Scanpix

Rahvusvaheline Autoliit (FIA) pole jätkuvalt teinud otsust selle osas, kas järgmisele nädalale planeeritud autoralli MM-etapp Rootsis toimub või mitte. Teisipäeval teatas etapi peakorraldaja Glenn Olsson, et tänavu jääb traditsiooniline Historic-klassi võistlus ära.

"Rootsi ralli esindajad on koos FIA ja WRC promootoritega arutanud etapi toimumise tingimusi," rääkis Olsson WRC kodulehe vahendusel. "Viimastel päevadel on lund hakanud sadama, kuid ebaharilikult soe ilm ja praegune ilmaprognoos tekitab jätkuvalt muret. Pole kindel, kas teed on piisavas korras, et etappi saaks läbi viia."

"Kavatseme veel WRC tiimidega läbirääkimisi pidada. FIA plaanib käimasoleva nädala alguses koha peal uurida, missuguses seisus kiiruskatsed on. Me jätkuvalt kaalume kõiki variante, et MM-rallit ikkagi korraldada. Jälgime pidevalt tingimusi. Selleks, et tõsta võimalusi, otsustasime tänasega ära jätta Historic-klassi võidukihutamise."

Rootsi MM-rallil on traditsiooniliselt osalenud ka ajaloolised Historic-klassi kuuluvad masinad, kus eri ajastute ralliautod omavahel konkureerivad.

Historic-klass on traditsiooniliselt Rootsi ralli ajal toimunud võistlusprogramm, kus eri ajastute ralliautod omavahel konkureerivad.

Kuues käik (WRC)