Mäkinen: see oli kõige veidram rallipäev minu elus!

 (2)
Tommi Mäkinen
Tommi MäkinenFoto: Hendrik Osula

Toyota meeskonna juht Tommi Mäkinen ütles, et tänane Rootsi MM-ralli võistluspäev, kus esimesed startijad pidid lumesaju tõttu teistele teed puhtaks sõitma ja kaotasid kõvasti aega, oli kõige veidram rallipäev tema elus.

"Kõige veidram päev, mida ma olen kunagi autoralli MM-sarjas näinud. Esimesed autod puhastasid teistele teed ja kaotasid väga-väga suurelt," oli Mäkinen pettunud.

"Kuna praegu kasutatakse varasemast laiemaid lumerehve, suurenes rajapuhastamise efekt veelgi. MM-sarjas kõrgetel kohtadel asuvatele Otile (Tänak) ja Jari-Mattile (Latvala) oli see päev tõeliselt piinarikas."

Mäkineni sõnul näitas tänase päeva absurdsust väga ilmekalt lõppseis, kus M-Spordi noor soomlane Teemu Suninen oli kuuendal ja maailmameister Sébastien Ogier, kes startis esimesena, alles 12. kohal.

Pärast reedet on Hyundail kolmikjuhtimine: Thierry Neuville edestab Andreas Mikkelseni 4,9 ning Hayden Paddoni 12,1 sekundiga. Parima Toyota sõitjana on Esapekka Lappi alles seitsmes (+38). Latvala on kaheksas (+1.06) ning teisena rajale startinud Tänak üheksas (+1.29).

Mäkinen on kindel, et tänane võistluspäev maksis Toyotale ka kõrge koha. "Isegi poodiumile pole meil enam võimalik jõuda," arvas soomlane.