Ogier kommentaar: "Ma ei oska midagi öelda... raske aasta kindlasti. Lihtsalt imeline, aitäh kõigile M-Spordis ja Malcolmile. Tegime kõik rasket tööd. Imeline on olla selle meeskonnaga meister."

Kodust MM-rallit domineerinud Evans (Dmack Ford) läks viimasele päevale vastu 53 sekundilises eduseisus. Töö oli tehtud. Pühapäeval ta enam ühtegi katset ei võitnud ja sõitis kindla peale. Ralli lõpuks oli Evansi edu Thierry Neuville´i (Hyundai) ees 37,3 ja Ogier ees 45,2 sekundit. Evans võitis oma esimese MM-ralli.

Tänak langes poodiumikohalt laupäevase eelviimase katsega. Pimedas, halva nähtavusega oludes jäi ta 13,9 km pikkusel katsel kiirematele alla 31 sekundiga.

Viimast võistluspäeva alustas Tänak katsevõiduga, edestades 10,41 km pikkusel 17. katsel Andreas Mikkelseni (Hyundai) 0,3 ja Neuville'i 0,7 sekundiga. Järgmine katse tõi Tänakule kolmanda aja (+1,4 sekundit Mikkelsenile). 19. katsel oli ta neljas ja 20. katsel Mikkelseni järel teine.

Viimasel punktikatsel Tänak finišini pedaali põhjas ei hoidnud ja sai alles 12. koha. Ogier´l oli vaja lisapunkte, et kindlustada MM-tiitel ning Tänak jättis punktid tiimikaaslasele. Power stage´i paremusjärjestus - 1. Neuville ; 2. Meeke ; 3. Latvala ; 4. Ogier ; 5. Mikkelsen.