M-Sport jõudis Monte Carlo ralliga rekordilise tähiseni


M-Sport jõudis Monte Carlo ralliga rekordilise tähiseni
Esapekka Lappi Monte Carlo rallilAndre Lavadinho via www.imago-images.de

M-Spordi autoralli MM-sarja meeskonna sõitjad Esapekka Lappi ja Teemu Suninen pälvisid hooaja avaetapil Monte Carlos vastavalt neljanda ja kaheksanda positsiooni. Tegu oli 250. järjestikuse ralliga, kus M-Spordi tiimi sõitjad punktikohale jõudnud.

Vägev seeria sai alguse 2002. aasta Monte Carlo rallil, kui toonased sõitjad Carlos Sainz ja Colin McRae saavutasid kolmanda ja neljanda koha. Vahepealse aja jooksul on 22 sõitjat M-Spordist läbi käinud ning aidanud seeriat pikendada.

Viimase 18 aasta jooksul on M-Spordil ette näidata 3 meeskondlikku MM-tiitlit, 2 individuaalset MM-tiitlit, 50 etapivõitu ja 185 poodiumikohta. Rekordile on kaasa aidanud ka Markko Märtin ja Ott Tänak, kes mõlemad teatavasti meeskonnas kihutanud.

"Olen ülimalt uhke selle ning usun, et veel pikalt ei löö keegi seda üle, kui üldse," sõnas meeskonna tegevdirektor Malcolm Wilson portaalile TheCheckeredFlag. "See näitab meie uskumatut tiimi. Pühendumus ja detailidele tähelepanu pööramine on mänginud suurt rolli meie usaldusväärsuses ja edus."