M-Spordi tipud teevad ilmselt esimese stardi napilt enne Rally Estoniat


M-Spordi tipud teevad ilmselt esimese stardi napilt enne Rally Estoniat
Esapekka Lappi tänavusel Monte Carlo rallilFoto: Red Bull Content Pool

Ainsa eratiimina WRC-s tegutsev M-Sport avalikustas suvise võistlusprogrammi. Meeskonna soomlastest põhisõitjad Esapekka Lappi ja Teemu Suninen naasevad tõenäoliselt Ford Fiesta WRC rooli augusti teises pooles toimuval võistkonna enda poolt korraldatud rallil.

Ühepäevane ralli peetakse 22. augustil Greystoke'i ümbruses. M-Sport korraldab ürituse koostöös Suurbritannia alaliidu ning kohalike autospordiklubidega. Võistlusele oodatakse kuni 45 ekipaaži, mis kõik on seotud M-Spordiga. Kuigi pressiteates seda kinnitatud pole, on tõenäoline, et võimaluse sõidutunnetust taastada saavad ka Lappi ja Suninen.

"On väga oluline, et saaksime naasta rallimaailma. Loomulikult tuleb seda teha ohutul viisil," rääkis M-Spordi tegevjuht Malcolm Wilson. "Loodan väga näha nii palju erinevaid M-Spordi autosid koos samal üritusel. Midagi sellist pole me varem teinud."

Kui Suurbritannias baseeruv M-Sport pole koroonaviirusest tingitud piirangute tõttu veel masinaid testida saanud, siis Hyundai ja Toyota tegid esimesed testid juba juunis Soomes.

MM-sarja hooaeg jätkub 4. - 6. septembrini toimuva Rally Estoniaga.