M-Spordi pealiku soovitus FIA-le: nüüd on õige aeg tulevikuga tegeleda


M-Spordi pealiku soovitus FIA-le: nüüd on õige aeg tulevikuga tegeleda
Teemu Suninen Mehhiko ralllil M-Spordi ridades. Milliste autodega kihutatakse WRC-s aga kahe aasta pärast?Foto: Reporter Images, EPA/Scanpix

Autoralli MM-sarjas on palju kõneainet tekitanud 2022. aastal jõustuma pidavad hübriidtehnoloogiaga seotud reeglid ja regulatsioonid. Kui üldised põhimõtted on paika saadud, siis autode täpseid parameetreid veel mitte. M-Spordi pealiku Richard Milleneri sõnul on praegune paus ideaalne aeg sellega tegelemiseks.

Sarnaselt ülejäänud spordimaailmale on ka WRC-s pööratud hooaeg pea peale. Argentina, Portugali ja Sardiinia MM-rallid on juba edasi lükatud ning ka järgmiste etappide kohal püsivad küsimärgid.

"Praegu pole ühtegi takistust," sõnas Millener DirtFishi vahendusel. "Nüüd on perfektne aeg lõplikud regulatsioonid paika saada."

"Me oleme selle tõttu palju kokku saanud ja kõik on selle kallal vaeva näinud. Pole ühtegi põhjust, miks me ei saaks konverentskõnedega jätkata," jätkas britt. "Kui jätta praegune olukord maailmas välja, on 2022. aasta prioriteet."

DirtFishi teatel on järgmise sammuna kavas maikuus toimuv WRC komisjoni kohtumine, millega loodetakse saada paika kindlad nõuded mootori ja hübriidtehnoloogia osas.

Kuues käik (WRC)