Liider Evans: Monza rallil tuleb minna võitu jahtima

 (4)
Rally Estonia 2020 poodium
Elfyn Evans (vasakul)Foto: Margus Pahv

Autoralli maailmameistrivõistlusi juhtiv Toyota sõitja Elfyn Evans ütles, et ei lähe hooaja viimasele etapile pelgalt oma liidrikohta kaitsma, vaid tahab Monzas võidelda rallivõidu nimel.

Enne viimast etappi on koos punktikatsega laual veel 30 punkti ning Evans juhib tiimikaaslase Sébastien Ogier ees 14 silmaga. Teoreetiline võimalus on veel ka Thierry Neuville`il (-24 punkti Evansiga) ja Ott Tänakul (-28p).

"Läheme Monzasse etapivõitu üritama. Minu seisukohast vaadates on praeguse punktiseisu juures MM-tiitli saatus vägagi lahtine," lausus Evans DirtFishile.

Evansile piisab Monzas teisest kohast, et tõusta kolmandaks britist autoralli maailmameistriks pärast Colin McRae`d (1995) ja Richard Burnsi (2001).

"Ühest küljest on tiitel meile lähemal, kuid reaalsuses on asi päris lahtine, sest viimasel etapil võib kõike juhtuda. Ja seda arvestades, et Monzas tuleb täisprogramm ja välja mängitakse ikkagi täispunktid. Kui kavas oleks a Belgia etapp, saaks eksimust veel heastada. Nüüd kustuvad aga lootused, kui Itaalias midagi valesti läheb," arutles Evans.

Monza ralli peaks toimuma 4.-6. detsembrini.