Kõik hääletama! WRC selgitab kõigi aegade parimat rallisõitjat: Tänak kaheksandikfinaalis vastamisi endise pealiku Mäkineniga

 (6)
Kõik hääletama! WRC selgitab kõigi aegade parimat rallisõitjat: Tänak kaheksandikfinaalis vastamisi endise pealiku Mäkineniga
Tommi Mäkinen ja Ott TänakLEHTIKUVA via Reuters/Scanpix

WRC sari selgitab oma kodulehel koostöös Pirelliga välja kõigi aegade parimat rallistõitjat. Tänasest kuni homme kella 11-ni saab kaheksandikfinaalis valida MM-sarja valitseva maailmameistri Ott Tänaku ja Toyota pealiku, neljakordse ilmameistri Tommi Mäkineni vahel.

Tommi Mäkinen (Soome)

Meeskonnad: Mazda, Nissan, Ford, Mitsubishi, Subaru

WRC starte: 139

WRC tiitleid 4

Etapivõite: 24

Poodiumikohti: 45

"Mäkinenil läks veidi aega, et end WRC-s kehtestada, kuid tippu jõudis oli ta võitmatu. Ta võitis Mitsubishi roolis aastatel 1996-1999 neli tiitlit järjest. Tema 24-st etapivõidust 18 mahtusid toonasesse perioodi. Kiivri riputas ta varna 2003. aastal pärast Soome rallit, kus ta võidutses viiendat korda," iseloomustati soomlast.

Ott Tänak (Eesti)

Meeskonnad: Ford, Toyota, Hyundai

WRC starte: 108

WRC tiitleid: 1

Etapivõite: 12

Poodiumikohti: 28

"Ott Tänak tuli tagasi rohkemate tagasilöökide järel, kui seda teeb poksija, et võita 2019. aasta MM-tiitel. Pühendunud sõitjana räägib ta vähe ning laseb sõitmisel kõneleda iseenda eest. Video tema hämmastavast pääsemisest Mehhiko järvest 2015. aasta rallil on teinud "Ti-Tänaku tõusust" MM-sarja viimaste aastate ühe räägituima loo," seisis WRC kodulehe kirjelduses Tänaku kohta.

Seotud lood:

HÄÄLETADA SAAB SIIN!

Kõikide kaheksandikfinaalide hääletustulemused avalikustatakse 18. aprillil.

Kõik võistlusel osalevad rallimehed. Foto: WRC