Kihlveokontorid ei pea Rootsi ralli soosikuks mitte Tänakut, Latvalat, Neuville'i ega Ogier'd, vaid hoopis meest, kes mullu Rootsis ei sõitnudki

 (1)
Ott Tänak Monte Carlo rallil
Ott Tänak Monte Carlo rallilFoto: McKlein, Toyota Gazoo WRC

Järgmisel nädalal sõidetakse Rootsis MM-sarja teine etapp, Rootsi ralli. Keda peavad nädal enne võistlust soosikuteks kihlveokontorid?

Oodatult domineerivad suurimate soosikute nimekirjas Põhjamaade rallisõitjad, kuid koefitsientide järgi ei ole kõige tõenäolisem võitja ei Ott Tänak, mullune võidumees Jari-Matti Latvala või Esapekka Lappi - ega isegi mitte Sébastien Ogier või Thierry Neuville. Nimelt hinnatakse kõige paremas hoopis Neuville'i tiimikaaslase Andreas Mikkelseni šansse.

Samas tuleb tõdeda, et vahed on minimaalsed ning mõnes kontoris jagab Mikkelsen mõne teise sõitjaga esikohta.

Näiteks WRC ametlik partner Onebet pakub Mikkelseni ja Neuville'i võrdselt koefitsiendiga 3,40, järgnevad Tänak (3,75) ning siis väikese vahega Latvala (7,50), Ogier (12,50), Lappi (15,00), Kris Meeke (15,00) ja Mads Östberg (16,00).

Olybet hindab samal ajal soosikuks hoopis Latvalat (4,00), Tänakut, Mikkelseni ja Neuville'i aga võrdselt (4,75). Betsafe'is on kõige väiksem koefitsient Mikkelsenil (4,50), siis tulevad Tänak (4,75), Neuville (5,00), Ogier ja Latvala (mõlemad 6,00) ja Lappi (8,00).