Kas Ogier hakkab Korsika MM-rallil Neuville'ile sihilikult peavalu valmistama? Vähemalt belglane ise seda kardab


Thierry Neuville Mehhiko rallil.
Thierry Neuville Mehhiko rallil.Foto: Ulises Ruiz, AFP/Scanpix

Kui kruusarallidel ei taha keegi esimesena startida ja teistele teed puhastada, siis järgmisena kavas oleval Korsika rallil soovivad kõik just lähte saada võimalikult vara. Nii tunnistas juba Mehhiko ralli eel Hyundai piloot Thierry Neuville, et peamiseks eesmärgiks saab olema MM-sarja liidrikoha hoidmine.

“Kui oleme Mehhiko ralli järel endiselt MM-sarja liidrid, siis saab Korsika ralli olema meie jaoks midagi erilist,“ teatas Neuville enne Mehhikot. Teatavasti asjad ei läinud Neuville'i jaoks soovitult ning MM-sarjas haaras taas juhtohjad Sebastien Ogier. Neuville langes aga teisele positsioonile.

Korsika asfaldirallil veavad esimesed autod kurvides kruusa teele ja teevad järgnevatele niimoodi sõitmise raskemaks. Nii pelgab ka Neuville, et MM-sarjas liidrikohal sõitev Ogier teeb sihilikult tema elu raskemaks. Vastupidises olukorras oleks ta ise tõenäoliselt käitunud täpselt samamoodi ja sellele vihjas ta ka oma Mehhiko ralli eel öeldud väljaütlemises.

Korsika ralli sõidetakse 5.-8. aprillini. MM-sarjas kuuendat kohta hoidev Ott Tänak saab Korsikal vastavalt tabelile rajale kuuendana ehk eestlasel tuleb sõita olukorras, kus muda ja kruusa on teele vedanud nii Ogier, Neuville, Andreas Mikkelsen, Kris Meeke ja Jari-Matti Latvala.

MM-sarja üldseis enne Korsika rallit:

1. Sebastien Ogier (M-Sport) 56 punkti
2. Thierry Neuville (Hyundai) 52
3. Andreas Mikkelsen (Hyundai) 35
4. Kris Meeke (Citroen) 32
5. Jari-Matti Latvala (Toyota) 31
6. Ott Tänak (Toyota) 26
7. Esapekka Lappi (Toyota) 23
8. Craig Breen (Citroen) 20