Kas Hyundai WRC-tiim on Monte Carlo ralli järel juba paanikas?

 (6)
Thierry Neuville Monte Carlo rallil.
Thierry Neuville Monte Carlo rallil.Foto: JEAN-PIERRE CLATOT, AFP/Scanpix

Hyundai WRC-tiimi jaoks ei alanud 2018. aasta hooaeg kõige paremini ning Monte Carlo ralli järel ollakse tiimide arvestuses viimasel ehk neljandal kohal. Seejuures tasub meenutada, et Hyundai meeskonda on peetud tiimide arvestuses sel hooajal just suurimaks soosikuks.

Hyundai parim oli avaetapil Thierry Neuville, kes saavutas kokkuvõttes viienda koha. Neuville'i jaoks sai jaht esikohale läbi juba ralli esimesel kiiruskatsel, kus ta kaotas eksimuse tõttu neli minutit, kirjutab Autosport.

“Kui esimese etapi järel paanikasse sattuda, siis on mäng kohe läbi,“ tõdes Hyundai tiimi boss Michel Nandan, et paanikat üritatakse kõigest võest vältida. “Faktid on tõesti sellised, et tulemus Monte Carlost on halb. Katsume vaadata siiski tulevikku ja mõtleme juba Rootsi rallile.“

“Meie auto on Rootsis tavaliselt väga konkurentsivõimeline. Thierry (Neuville), Andreas (Mikkelsen) ja Hayden (Paddon) sõidavad seal hästi,“ teatas Nandan. “Arvatavasti ei ole Rootsi ralli nii keeruline ning oleme sealsete oludega rohkem tuttavad. Võib olla oleks parem, kui järgmisel aastal algas WRC-hooaeg üldse Rootsis!“ leidis Nandan.

Tiimide arvestus Monte Carlo ralli järel: 1. M-Sport 33 punkti, 2. Toyota 33, 3. Citroen 18, 4. Hyundai 14.

Kuues käik (WRC)