Imeline tase: Tänak näitab tänavu Loebi ja Ogier'i tippaegadega võrdväärset võimsust

 (1)
Maailmameister Ott Tänak.
Maailmameister Ott Tänak.Foto: Enric Fontcuberta, EPA/Scanpix

Ott Tänakust sai Kataloonia rallil mees, kes lõpetas Sebastienite poolteist kümnendit kestnud valitsemisaja. Eelmised 15 MM-tiitlit läksid Prantsusmaa ässadele Sebastien Loebile ja Sebastien Ogier'le. Nüüd on maailmameister Ott Tänak.

Kui vaadata kogutud punkte, siis võib tõdeda, et Tänak suutis tänavu näidata sarnast taset nagu Loeb ja Ogier aegadel, kui nad MM-sarja totaalselt domineerisid.

Tänak on käimasoleval hooajal kogunud praeguseks 263 punkti. Antud skoori on ta kokku saanud 13 etapiga.

Tasub mainida, et kahel eelneval hooajal maailmameistriks tulnud Ogier sai toona 13 etapiga kokku vastavalt 232 ja 219 punkti.

Kui kaugemasse minevikku vaadata, siis Tänakuga sarnast punktiskoori näitas Ogier viimati ajal, kui ta kihutas MM-sarja totaalselt valitsenud Volkswageni võistkonnas.

Volkswageniga maailmameistriks kroonitud Ogier kogus omal ajal vastavalt 290, 267, 263 ja 268 punkti. Toona oli ka alati kavas 13 etappi.

Sarnast taset suutis oma tippaegadel näidata ka Loeb. Praegune punktisüsteem, kus võitja teenib 25 silma võeti kasutusele 2010. aastal. Seejärel sai Loeb 13 etapiga kirja vastavalt 276, 222 ja 270 punkti.