Hyundai WRC-tiim tegi märgilise liigutuse: Andreas Mikkelsen jäetakse Korsika rallilt eemale

 (8)
Hyundai WRC-tiim tegi märgilise liigutuse: Andreas Mikkelsen jäetakse Korsika rallilt eemale
Andreas Mikkelsen Rootsi rallilFoto: Jaanus Ree, Red Bull Content Pool

Kuigi Hyundai rallimeeskonnal on norralase Andreas Mikkelseniga kehtiv leping, mille järgi peaks norralane MM-sarjas saama kaasa teha täishooaja, siis täna anti teada, et hooaja neljandal etapil Korsika rallil Mikkelsen starti ei tule.

Hyundai ametlikus pressiteates märgitakse, et Korsika rallil soovitakse kasutada oma asfaldispetsialiste, mistõttu istuvad kolme autosse Thierry Neuville, Sébastien Loeb ja Dani Sordo. Esialgu ei olnud Sordot kavas Korsikale saata, ent nüüd on Mikkelseni asemele nimetatud just tema.

Mikkelseni totaalselt ebaõnnestunud eelmine hooaeg on kaasa toonud kõvasti kuuldusi, et Hyundai võib norralase tänavu poole hooaja pealt lahti lasta, kui tema tulemused ei parane. Monte Carlo rallil Mikkelsen sõiduvea tõttu katkestas, värskelt lõppenud Rootsi etapil oli ta neljas.

Hyundai meeskond on tohutu pinge all, et sel hooajal vähemalt üks MM-tiitel - kas võistkondlik või individuaalne - võita. Eelmistel hooaegadel on sellest alati pisut puudu jäänud, mistõttu alustati käesolevat hooaega uue tiimibossi Andrea Adamo juhtimisel.

Mehhiko rallil on Hyundai roolis Neuville, Mikkelsen ja Sordo.