Hyundai rallitiimi süüdistatakse reeglite rikkumises. Adamo: see on täielik jura!


Mehhiko ralli 2020
Andrea Adamo intervjuud jagamas.Foto: Fabien Dufour/Hyundai Motorsport

Väidetavalt on ralliringkondades endiselt kuum teema Rootsi MM-etapil WRC3-klassi võitnud Jari Huttuneni reeglite rikkumine. Hyundai i20 R5 auto roolis olnud Huttunenile jäi esikoht küll alles, aga soomlane sai 10 000 eurot trahvi.

Pärast võistluse lõppu tehtud ülevaatusel selgus, et Huttuneni Hyundai ülekandes leidus üks detail, mis ei vastanud homologatsiooninõuetele. Konkurendid usuvad siiamaani, et Huttuneni sai seetõttu sportliku eelise.

Hyundai rallitiimi juht Andrea Adamo vaidles aga neile arvamustele vastu.

"See on täielik jura," ütles ta väljaandele DirtFish. "Mul on hea meel, et inimestel on aega istuda ja selliste asjade peale mõelda. Jah, see detail oli 0,1 millimeetri võrra suurema läbimõõduga. Aga üldiselt on nii, et kui asjad on suuremad, on nad ka raskemad."

"Olukord on väga lihtne. Meie varustaja tegi vea, kui nad muutsid oma tootmisplaani ja ei arvestanud nõuetega. Kohtunikud tegid meile väga õiglase trahvi, sest eksisime. Aga see viga ei avaldanud meie kiirusele positiivset mõju. Nagu ütlesin, siis see on täielik jura. Aga on tore, et inimesed vaatavad, mida Hyundai teeb. Ju nad tunnevad, et hakkame neid ohustama," lisas itaallane.